6.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2018-2019

--

--

Horní Planá stále bez bodu

32

Nováčkovi z Horní Plané se zatím vůbec nedaří. Zatím marně čeká na svůj první bod a na ten bude čekat i po tomto kole. Domácí Zlatá Koruna nedovolila další domácí ztrátu a po brankách Weinharda a Rapčana si připsala další tři body do tabulky

První poločas branku nenabídl

Vzhledem k postavení týmů v tabulce, byla domácí Zlatá Koruna letos asi poprvé favoritem utkání , ale věděla, že ji nebude čekat nic lehkého. To se nakonec i potvrdilo, protože Horní Planá přijela s jednoznačně defenzivní taktikou. Proti zhuštěné a bojující obraně se domácí celek v prvním poločase jen těžko prosazoval. Přesto se do šancí dostal. Steinocher, Fuciman a Weinhard měli tři dobré příležitosti ke skorování, ale vstřelit branku se jim nepodařilo. Horní Plané se dopředu vůbec nedařilo a  první poločas tak skončil bezbrankovou remízou.

Weinhard poslal domácí do vedení, pojistku přidal Rapčan

Ve druhém poločase se pokračovalo ve stejném duchu. Hosté se brránili a domácí tým se nemohl prosadit. Dvakrát zvonila tyčka hostující svatyně, další šance domácí tým spálil díky své nepřesnosti a co se vešlo mezi tři tyče to pochytal hostující golman Michal truhlář. Vysvobození pro domácí tým byla standartní situace v 68 minutě, kdy se hlavou nekompromisně trefil stoper Tomáš Weinhard a poslal domácí tým do vedení 1:0. Druhý gol jako pojistku přidal utěšenou střelou Lukáš Rapčan 2:0 a bylo po zápase. Hostujícímu týmu se dopředu nedařilo a domácí celek doveld tým v poklidu ke třem bodům. Za týden čeká Zlatou Korunu druhý nováček soutěže Dolní Dvořiště. Horní Planá se pokusí poprvé bodovat, proti silnému Velešínu.

SK Zlatá Koruna
Petr Gallistl (trenér): ítězství bylo dle mého naprosto zasloužené, protože náš brankách řešil první střelu hostů až někdy v 70 minutě. Kluky musím pochválit za trpělivost , aktivní přístup k utkání a i za precizní defenzivní práci. Hráče utkání bych zvolil rozdílového střelce Weinharda, který perfektně odřídil i defenzivu. Příští týden jedem do Dolního Dvořiště, kde nás čeká bezesporu těžší utkání.

R. Schwarz [-] - T. Weinhard [-] , D. Fuciman [-] , M. Homer [-] , V. Ohnsorg [-] , V. Rychtář [-] , P. Zayml [-] , L. Rapčan [-] , D. Steinocher [-] (66. M. Kalista [-] ) , J. Lacko [-] , O. Liška [-]