6.kolo, Jihočeský | Krajský přebor , 2018-2019

Čimelice otočily v Roudné a vezou tři body

27

Report zaslal Josef Ťupa.

Po poločase nerozhodně

V 6.kole KP zavítali čimeličtí fotbalisté na hřiště roudenských fotbalistů. Čimelickým s nepříliš závyděnihodným umístěním v tabulce se moc šancí na úspěch nedávalo. Hosté díky velké marodce přijeli pouze s jedním hráčem na střídání. Začátek zápasu byl zcela vyrovnaný.V 9.minutě po rohovém kopu Čimelic hlavičkval Zelenka, ale pouze nad branku. V 17.minutě se ke střele dostal jeden z roudenských hráčů,ale Přibyl skvěle zasáhl.Celý první poločas si pak žádné mužstvo nevytvořilo brankovou příležitost a tak stav 0:0 odpovídal dění na hřišti.

Hosté po přestávce rozhodli

Druhý poločas začali lépe domácí. Ve 48.minutě přihrál Bartoš Píšovi a tomu se podařilo prostřelit Přibyla a domácí se tak ujali vedení 1:0. Zdálo se, že to čimelické opět položí, ale v 50.minutě po centru Nekla z přímého kopu se k hlavičce dostal M.Viták a následně hlavou dorazil míč do sítě Hegenbart a srovnal stav utkání na 1:1. Čimeličtí vycítili šanci a v 56.minutě po centru se dostal k míči opět Vašek Hegenbart a prostelil domácíého brankáře a vstřelil druhou branku Čimelic. Domácí poté přidali a v 60.minutě nebezpečně střílel Bartoš, ale vedle. V 64.minutě po rohovém kopu Čimelic opět hlavičkoval Zelenka nad branku. Domácí se sice poté dotávali dopředu,ale pokud vystřelili,na místě byl brankář Přibyl, který několika pěknými zákroky nedopřál domácím radost. V 64.minutě našel Hegenbart přesnou přihrávkou Nekla, ale jeho zbrklá střela mířila nad branku domácích. Ti se sice snažili o vyrovnání, ale tentokrát pozorná hra v obraně Čimelic slavila úspěch a uhájila první vítězství V KP v letošním ročníku.     Pro obě mužstva toto utkání bylo náročné hlavně po fyzické stránce (několik hráčů z obou mužstev v závěru chtali křeče), přesto si Čimelice vítězství zasloužili díky velkému  nasazení a vúli po vítězství.