Roztoky zvládly derby s Branovem, skvělého Pulcharta překonaly ale jen jednou

25

Nejedno derby bylo k vidění v předposledním podzimním kole v rámci III. třídy. Roztoky šly bezesporu do zápasu v roli favorita. Utkání dotáhly do vítězného konce, ale překonat branovskou defenzivu jim činilo obrovský problém.

Hruška jediným střelcem derby

Roztoky měly v zápase dle očekávání navrch, což ale tak úplně nevyjádřily gólově. Ve 22. minutě střelou kolem nohou branovského brankáře poslal Hruška svůj tým do vedení - 1:0. To byla ale jediná situace, kdy dovolil výborný Pulchart v brance Branova soupeři skórovat. Domácí měli několik tutových šancí, ale neproměňovali. Na hostující defenzivě v čele s brankářem si vylámal zuby několikrát Číhař, k němu se přidal třeba i Fikejz. Ani Čumpelík si ve druhém poločase neporadil v úniku zprava, Pulchart ho konečky prstů vychytal.

Hostujícímu celku nebyla během prvního poločasu uznána branka Mola po odmávaném ofsajdu, a tak vyšel gólově naprádzno. Do vápna se dostával Zítek, jeho zakončení ale postrádalo razanci. Ani ze série rohových kopů nebylo před Vrábíkem rušno. Branov si však zakládal na defenzivním pojetí hry, bohužel pro něj tomu ale chyběl kýžený gól. Na brankové čáře jednou zachraňoval situaci výborně hrající Krátký. Derby tak ovládly Roztoky, ale Branov se zejména za svůj defenzivní počin nemusí stydět.

TJ Roztoky
Pavel Hruška, trenér: "Půl hodinu v prvním poločase jsme byli dominantní, během ni jsme šli do vedení. Měli jsme několik tutovek, ale Martin Pulchart chytal výborně a nebyli jsme z něj. Když na to nestačil on, zastoupil ho někdo z obrany. Měli jsme tam také hluchou chvilku. Do druhého poločasu jsme chtěli přidat góly, ale nešlo to. Branov dobře bránil a za tři body z derby jsem rád, obrovsky jsme se na ně ale nadřeli."

Sokol Branov
Martin Pulchart, brankář: "Měli jsme absenci v podobě zraněného Rasochy, nemocný je Kruba a chyběl i Svoboda, Moulis a Kozel. V derby jsme se hecli, ale největší šance skončila ofsajdem, jinak jsme si nic většího nevytvořili. Vzadu hrál výborně Tomáš Krátký, který byl mým takovým strážným andělem a vždy byl u míče včas. Pro mě osobně to bylo náročnější než s Řevničovem, výborně jsem si zachytal. Roztoky mají měkké dobré hřiště, tak se mi i dobře padalo a moc to nebolelo (smích). Hráli jsme zezadu, Roztoky to neměly jednoduché. V první půl hodině to ale byla lavina, domácí byli jasně lepší. Měli nepříjemné přechody vpřed a fyzicky nás převyšovali. Škoda, že se nám nepodařilo vyrovnat, i když by to vůči soupeři nebylo fér."

Počet diváků: 50. Rozhodčí: BENEŠ Adam - HŮLA Pavel (N), HLAVÁČEK Petr (N).