8.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. B, 2018-2019

--

--

Kostelec u Holešova po dvou debaklech vyzrál na Malenovice

21

Na skvěle připravenou hrací plochu do Kostelce u Holešova dorazili fotbalisté z Malenovic. Před utkáním se čekalo, co s domácím mužstvem udělají dvě vysoké porážky s Fryštákem a s Veselou. Domácí se nakonec na zápas výborně připravili a do poločasu vedli o jednu branku. Hosté sice utkání ještě zdramatizovali, ale domácí našli rychlou odpověď a duel dovedli do vítězného konce. Malenovice si tak budou muset na další body znovu počkat.

Domácí celek poslal do vedení Plhal

Kostelec u Holešova se před utkáním zaměřil na obrannou činnost, která mu v předchozích utkáních hodně "haprovala" a kanonýři Fryštáku a Veselé si v duelu s Moravanem vylepšili své střelecké statistiky. Domácí tým nasměroval za výhrou v závěru první půle kanonýr Plhal, který v letošní sezoně obstojně zastupuje ostřostřelce Lukáše Kaďorka.  Kostelečtí měli i ve druhém poločase častěji míč na noze, ve finální fázi se ale spíše soužili a brankáře Juráně nemohli překonat. Druhý gól přidal až v 59. minutě zkušený Tomáš Marek. Malenovice reagovaly kontaktní brankou Hynčici, ale vzápětí rázně utnul snažení hostů Darebník, jenž v 84. minutě zvyšoval už na 4:1. Hosté už stačili porážku pouze zmírnit, kdy se trefil  Otrusina. Hosté v kombinované sestavě na lepší výsledek neměli a jejich situace v tabulce začíná být hodně kritická. Moravan se vrátil na vítěznou vlnu a bude na ní chtít zůstat co nejdéle.

Domácí celek si tříbodovou výhru v pohodě ohlídal

"Bohužel kvalita soupeře je někde jinde a to lze překonat jen bojovností, ale ani ta u nás nebyla na patřičné úrovni. Dík však dorostencům, že dojeli po svém zápase pomoci A týmu. Navíc jsme asi neměli, zaměřit se budeme muset na další utkání", hodnotí zápas golman Malenovic Adam Juráň. "Po dvou debaklech se nám podařilo zvítězit. Zápas ale nebyl úplně jednoduchý. Opět jsme neproměnili několik příležitostí, i přesto se nám povedlo vstřelit čtyři branky a zaslouženě vyhrát. V obraně nám to klapalo, lépe než v minulých zápasech. Hosté hrozili především mladým a rychlým Bartkem a v určité fázi zápas za stavu 2:0 zdramatizovali. Na otočení výsledku již ale síly něměli", hodnotí duel s Malenovicemi ikona kosteleckého fotbalu Tomáš Marek.

SK Moravan Kostelec u Holešova
Tomáš Marek, hráč: Zápas nám dnes vyšel především střelecky a po dvou vysokých prohrách jsme zlepšili i obrannou činnost.

FC Malenovice
Adam Juráň, brankář: Zápas jsme odehráli s několika mladíky v sestavě a na body jsme nedosáhli. Chyběla nám patřičná kvalita a také bojovnost...

L. Kopřiva [-] - M. Gerát [-] - P. Plhal [-] (50. M. Darebník [-] ) , L. Kovalda [-] , M. Václavíček [-] , M. Třasoň [-] , D. Marek [-] (81. L. Odložilík [-] ) , M. Hradil [-] , T. Marek [-] (86. S. Pelikán [-] ) , R. Šimčík [-] , R. Zmeškal [-]

A. Juráň [-] - M. Struška [-] , M. Daněk [-] (81. O. Pulpit [-] ) - J. Kostka [-] , D. Hynčica [-] , D. Torma [-] , P. Menša [-] , Š. Dočkal [-] (46. A. Šenkeřík [-] ) - P. Vichorec [-] (85. L. Otrusina [-] ) , M. Bartek [-] , P. Páleníček [-]

ŽK: 56. T. Marek , 68. M. Václavíček - 30. D. Hynčica , 68. A. Juráň , 68. J. Kostka , 75. P. Vichorec .
Hráči zápasu: M. Darebník , T. Marek - M. Bartek .
Počet diváků: 50. Rozhodčí: NUC Jiří - VOŘÍŠEK Jaroslav, NEVŘALA Michal (N).