8.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2018-2019

--

--

--

29

Buk – V osmém kole zavítalo na bukovské hřiště dosud neporažené pečské mužstvo. Hostům patřil první poločas a i díky brance Petreka vedli po půli 0:1. Domácí ve druhém poločase zásluhou Jaroše snížili a přidali ještě dvě branky a tak pečtí poprvé v letošní sezóně okusili hořkost porážky. Buk vyhrál 3:1 a upevnil si první místo.

Hosté po poločase vedli

Šlágr kola o první místo přilákal do Buku spousty fanoušků. Počasí bylo příjemné, akorát na fotbal. Utkání začalo v dobrém tempu, ale první poločas nebyl příliš divácky atraktivní. Hráčům na obou stranách odskakovali míče od nohy a i kratší přihrávky nenacházeli určený cíl. Přesto bylo v první půli k vidění pár pěkných šancí na obou stranách, více však na straně domácích, ale žádnou z nich nedokázali využít. Zákonitě přišel trest. Ve 26. minutě po zmatcích v bukovské obraně špatně vyběhl gólman a pečský David Petrek krásným lobem uklidil míč do sítě. Domácí působili několik minut zakřiknutým dojmem a až koncem poločasu se jim podařilo párkrát ohrozit hostujícího gólmana, ale opět bez výsledku a tak do kabin šli lépe naladění hosté.

Domácí otočili nepříznivý stav ve svůj prospěch

Druhý poločas byla z pohledu Buku úplně jiná písnička. Hned ve 48. minutě táhlou střelou z levého křídla rozvlnil síť Jakub Jaroš. To bukovské nakoplo a o dvě minuty později už to bylo 2:1, když se k míči dostal bek Luděk Moravec a neomylně skóroval. Iniciativa byla od té chvíle na straně domácích, kteří se snažili vstřelit uklidňující třetí gól a to se jim nakonec podařilo v 71. minutě zásluhou druhého beka Libora Vondráčka. Utkání ještě nabídlo několik šancí, ale žádná neskončila gólem a tak si AC Buk zajistil čtyřbodové vedení v tabulce po výhře 3:1 a příští kolo zavítá na hřiště nedalekého Plavska, Peč přivítá na domácím hřišti Suchdol B.

Autor: Patrik Lexa

FC Peč
Josef Novák (trenér): Bohužel jsme k zápasu vlivem četných zranění odjeli s torzem sestavy a předem bylo jasné, že šlágr prvního s druhým, úplným šlágrem nebude. I přesto jsme odjeli s odhodláním uspět. Bohužel se nám to nepovedlo a Buk zcela zaslouženě vyhrál. Nám nezbývá než věřit, že se začne marodka vyprazdňovat, protože situace je momentálně kritická a šest týdnů do konce podzimní části už vyhlížíme zimní přestávku.