1.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. D, 2018-2019

Velenice si doma poradily se Slavonicemi

25

Velenice navázali na vítězství z derby a tentokrát doma vyhrály 2:0.

Samec otevřel skóre

Začátek zápasu nebyl moc koukatelný, což v 8.minutě změnil kapitán Velenic Samec, který se po přihrávce Kopeckého dostal do úniku na branku Slavonic a svojí technickou střelou překonal brankáře Slavonic Pospíchala. O pár minut běžel sám na brankáře Sokol, ale tentokrát souboj v tváří tvář vyhrál Pospíchal. V další šanci se poté objevil Samec, ale trefil jen tyč. Hosté se do žádné vyložené šance nedostali, ale když se k šanci dostali, tak si s ní velenická obrana v čele se skvěle chytajícím Marouškem poradila.

Banašík pojistil vítězství

Do druhé půle Velenice změnily sestavu, když se do obrany dostal zkušený Bittengl a bylo to znát. Žádné vyložené šance ve druhém poločase k vidění nebyly. Vítězství Velenic pojistil střídající Banašík, který využil chyby Pospíchala a střelou zpoza vápna ho přehodil a stanovil výsledek na 2:0.

TJ Lokomotiva České Velenice
Karel Macho ( vedoucí mužstva): V posledním podzimním utkání jsme chtěli potvrdit výborný výkon ze Suchdola. Již v 8. minutě utkání po pěkné akci otevřel skóre Samec. Chvíli na to se opět Samec ocitl sám před bránou hostí, ale jeho technická střela skončila na tyči. Poté šel Sokol sám na slavonického brankáře, ale souboj vyhrál hostující gólman. Od té doby jsme začali kazit jednoduché přihrávky a Slavonice nás začali přehrávat hlavně ve středu hřiště. Hosté byli důraznější a měli územní převahu s několika slibnými příležitostmi. To jsme přečkali díky nepřesné koncovce hostí a výbornému Marouškovi. Do druhé půle jsme překopali část sestavy a to se projevilo i na naší hře. Ta se vyrovnala, ale i tak byli hosté stále nebezpeční a měli další šance ke vstřelení branky. Definitivní zlom přinesla hrubá chyba slavonického brankáře, který nepochopitelně daroval míč Banašíkovi, který ho chytře přehodil a definitivně tím pojistil naše vítězství. Slavonice byly nepříjemný soupeř a náš výkon nebyl úplně optimální a i proto jsem rád, že jsme toto utkání zvládli. S pátou příčkou po podzimu jsme částečně spokojeni, k úplné spokojenosti nám chybí minimálně šest bodů, které jsme zbytečně ztratili díky naší velmi špatné koncovce během většiny podzimních utkání. Tento tým měl na to hrát o čelo tabulky.

B. Maroušek [-] - T. Kopecký [-] , K. Macho [-] (19. P. Arvaj [-] ) , J. Latifi [-] (46. J. Bittengl [-] ) , M. Fiala [-] (89. F. Malaník [-] ) , R. Mikudim [-] , P. Sokol [-] (69. R. Banašík [-] ) , V. Samec [-] , F. Dvořák [-] , M. Srpek [-] , P. Zemánek [-]