12.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2018-2019

--

--

Frymburk doma porazil Hrdějovice

27

Frymburk v posledním kole vybojoval remízu na hřišti rezervy Malše Roudné a bod chtěl potvrdit na domácí půdě, kde přivítal Hrdějovice. Těm se venku tolik nedaří a body sbírají hlavně v domácím prostředí.

Milan Račík poslal domácí celek do vedení

Začátek se lépe vydařil hostům, kteří měli první šanci ke vstřelení branky. Krásnou střelu na bližší tyč od hrdějovického hráče vyrazil Fatura v bráně krásnou robinsonádou na roh. Poté se osmělil i domácí celek, ale střelu Filipa Mertla vyrazil jeden z bránících hráčů Hrdějovic na roh. Další střelu si připsal frymburský Roman Mertl, ale mířil nad branku. Po třiceti minutách hry přišla další dobrá střelecká příležitost, pro frymburské a znovu obránce Hrdějovic zabránil gólu na brankové čáře, tentokrát střílel kapitán domácích Dušan Račák. Krátce před koncem prvního poločasu už přišla první branka domácích. Průdký přízemní centr do vápna proletěl mezi obránci hostí a na zadní tyči uklidil Milan Račák míč z metru do téměř prázdné branky 1:0. Tímto výsledkem skončil první poločas.

Domácí tým přidal další dvě branky

Druhý poločas začal lépe domácí tým. Frymburský obránce Malák vyvezl míč, poslal ho mezi obránce, kde si ho převzal Stanislav Budík, který prošel kolem všech, kteří mu stáli v cestě a zvýšil vedení Frymburka na 2:0. Další krásná akce domácích přišla v 77. minutě. Po ose Budík, Filip Mertl se dostal míč až k Janu Šislerovi a ten kolem golmana uklidil míč přesně k tyči 3:0. Hostujicí celek se ještě snažil s výsledkem něco udělat, ale svoji šanci poslal hostující útočník pouze do tyče. Frymburk tak získal na domácí půdě tři body a v dalším kole ho čeká na venkovním hřišti Dříteň. Hrdějovice doma čeká Zlatá Koruna.

FC Šumava Frymburk
Milan Račák: První poločas víceméně vyrovnaný, v tom druhem jsme, podle mě, byli lepším týmem my. Potřebovali jsme bodovat naplno a jsme rádi, že se nám to povedlo po dobrém výkonu. Děkujeme fanouškům, kteří nás přišli podpořit i v počasí, které jsme v sobotu měli.

F. Fatura [-] - R. Mertl [-] - P. Petscher [-] , D. Račák [-] , K. Malák [-] , F. Mertl [-] (80. O. Nešvara [-] ) , P. Píšek [-] , S. Budík [-] , J. Šisler [-] , M. Flöring [-] , M. Račák [-] (58. T. Kaňa [-] )