29.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2017-2018

--

--

Na branky bohatý zápas nakonec vyhrál po penaltách Bolevec

19

Zajímavé mistrovské utkání přineslo souboj šestého Mochtína se třetím Bolevcem, které se hrálo v Mochtíně za nepříjemného vedra. Mochtín vedl 1:0, pak prohrával 1:3, ale nevzdalo to.

po prvním poločase bylo skóre 1:1

Mochtín začal velmi aktivně, dařilo se mu, svého soupeře přehrával, měl i šance. V 6.min. šla hlavička Ji. Dolejše jen těsně vedle brány hostů. Ve 14.min. po průniku a centru Zb. Smolíka trefuje z 6 m brankáře hostů Tomáš Velek. O 4 min. později se ale již hráči i fanoušci Mochtína radují. Po centru T.Dolejše do skrumáže, před branku Bolevce se nejlépe zorientoval kapitán Jiří Dolejš - otevírá skóre utkání - 1:0. Domácí tým v úmorném vedru držel nasazené tempo ještě 15 minur, ale jeho výkon postupně uvadal. Hosté toho využili a v poslední minutě prvního poločasu vyrovnal Ficu na 1:1

Mochtín vstal z mrtvých

Branka do šatny hostům hodně pomohla. Navíc Mochtín inkasoval po standartce, konkrétně v 62. min. se po RK hlavou trefuje neobsazený střídající trenér hostů Bublík, Bolevec se tedy dostal do vedení 1:2. A když o čtyři minuty přidává z penalty (smolná ruka ve vápně J.Šafránka) hostující kanonýr a kapitán týmu Pelnář další branku, vypadá to pro Mochtín na ručník - 1:3. Míč je však kulatý, v 71. min. snižuje "angličanem" z 25 metrů Zb. Smolík povedenou střelou z voleje na 2:3. V 80.minutě mladíček Jan Šafránek netradičně hlavou srovnává na 3:3, začíná se znovu. V 82. min. přišla další šance Mochtína, když hostujícím obráncům zavařili mladíci Zb.Smolík a Jar. Pretzelmayer, hosté však stačili míč srazit na RK.  Do konce hrací doby se stav nezměnil, na řadu tak přišly penalty

Radovat se mohli hosté

V penaltách byli úspěšnější hosté, odvezli si dva body, Mochtínu zbyl jeden. Za Mochtín penaltu proměnili Jar. Cihlář a Tom. Velek (předvedl přesnou kopii Panenkovo dloubáka, vysloužil si velký potlesk diváků). Naopak, penaltu neproměnili Ji. Dolejš a Zb. Smolík.