Favorizovaný Buk neudržel tříbrankové vedení nad Novosedly

27

Zajímavý zápas se odehrál v Buku, kam přijely desáté Novosedly. Ty vedly už po čtyřiadvaceti minutách 3:0, avšak hosté utkání nezabalili a dokázali do poločasu snížit na 3:2. Novosedly ovšem dokázaly v závěrečné desetiminutovce jednobrankové manko smazat, když vyrovnávací trefu vsítil z poslední akce utkání Hladílek. Duel tak skončil překvapivou remízou.

SK Novosedly n. Než
Václav Kroupa (vedoucí mužstva): Před zápasem nám nikdo nedával moc velké šance na úspěch. A když jsme ještě museli nastoupit se čtyřmi zraněnými hráči v základu a na lavičce zbyl jen zraněný náš stoper Visčur a veterán Štěrba, který už dlouho nehraje, ale když přijde nejtěžší chvíle tak vždycky pomůže, tak v bod už věřil málokdo. Náš vstup do zápasu byl katastrofální. Sice jsme se snažili útočit v pěti lidech ale vracet zpět se nikomu nechtělo, soupeři jsme nechávali moc prostoru bez napadání. Domácí nás začali přehrávat v záložní řadě a než jsme se rozkoukali, tak jsme prohrávali ve dvacáté čtvrté minutě tři nula. Vypadalo to na pěkný debakl. Ale za tři minuty nás vrátil do zápasu kapitán Poborský a chvíli nato svým důrazem ve vápně Jecha snížil na rozdíl jediného gólu. I ve druhém poločase jsme bojovali a chtěli ztrhnout vítězství na svoji stranu, ale soupeř byl proti. Několikrát nás podržel brankář Michal svými bravurnímy zákroky a držel nás nad vodou. My jsme hrozili z rychlých protiútoků, kde se prosazovali Kubo a Hladílek. Do první velké šance se dostal Hladílek, ale pomezní rozhodčí byl proti. Asi deset minut před koncem to konečně přišlo a Hladílek po samostatném nájezdu vyrovnal. Závěr zápasu už jsme si zkušeně pohlídali. Musím hráče pochválit za nasazení a bojovnost. Příště už by jsme soupeři, ale neměli dávat takový náskok.

Počet diváků: 97. Rozhodčí: BOČEK Petr - LOULA Vladimír, BLAŽEK Vladislav.