23.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2017-2018

--

Klikov porazil Chvalšiny a zůstává v boji o druhé místo

16. T. Maxa , 86. J. Navrátil , 90. T. Maxa - 64. P. Sluka (p.)
21

Po porážce v minulém kole s Olešnicí chtěli domácí naplno bodovat. Dorazily Chvalšiny, které v minulém kole zvítězily a nadechly se v boji o záchranu.

Maxa otevřel skóre

Zápas začal lépe pro hosty, kteří hned ze začátku zápasu měli velkou šanci, kterou ale nedokázali proměnit. V 16. minutě utekl po levé straně Mužík, lahůdkovým pasem uvolnil kapitána Maxu, který do prázdné brány neměl problém skórovat – 1:0. Zdálo by se, že branka domácí uklidní, ale nebylo tomu tak. Hrál se zápas plný nepřesností na obou stranách, převážně ve středu hřiště.

Chvalšiny bojovaly, ale na body nedosáhly

Druhý poločas začali lépe hosté, ale polo šance, do kterých se dostávali, nedokázali přetěžit v gólové šance. Buďto špatně řešili přihrávku nebo nepřesně zakončili. I přesto se v 64. minutě dostali do šance největší. Přišel faul ve velkém vápně na Fučíka a rozhodčí Trkovský neváhal a ukázal na penaltový puntík. K pokutovému kopu se postavil zkušený Sluka a vyrovnal na 1:1. Už to vypadalo, že zápas skončí spravedlivou remízou, ale míč se v 86. minutě dostal k Navrátilovi a ten propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:1. To hosty srazilo do kolen a v 90. minutě nechali osamoceného Maxu upravit na konečných 3:1. Kapitán domácích vstřelil svou patnáctou branku v soutěži. V příštím kole zajíždí Klikov do Kaplice, kde si to týmy rozdají o druhé místo. Chvalšiny doma hostí Novou Ves – Brloh a při výhře se jim mohou přiblížit na tři body.