1.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2017-2018

--

--

Rapid na úvod sezóny otočil proti Stříbru

0

Stříbro si do prvního ligového utkání nepřeneslo svůj lesk z loňského jara a ztratilo tři body.

Aktivní hosté

Na plzeňské Lopatárně se v rámci úvodního kola krajského přeboru představily celky domácího Rapidu a hostů ze Stříbra. Oba mančafty přes léto nezaznamenaly větších změn v kádrech, a na trávník tedy vstupovaly s veskrze dobře známými sestavami.

Svěžeji po náročné letní pauze v prvních minutách střetnutí vypadali hosté ze Stříbra, kteří se snažili soupeře překvapit rychlou a přesnou kombinací, která vedla k sérii rohů, po kterých by v silvestrovském derby již byla odpískána úvodní branka utkání. Ta ovšem padla až o chvilku později, kdy se s míčem uvolnil efektní a efektivní zasekávačkou hostující Bůžek, jehož následná střela své gólové parametry přetavila v baníkovskou první podzimní branku. Vedení ovšem netrvalo dlouho a ve 25. minutě to bylo již 1:1, když se po rychlém protiútoku takřka do prázdné branky prosadil Miroslav Čupalka.

Rozháranost

Ve druhém dějství se obraz hry vyrovnal a za kratší konec postupně začal tahat tým ze Stříbra. Ten se začal kromě svého vlastního výkonu zajímat také o méně fotbalové věci a nesoustředěnost si vzala svou daň v podobě druhého gólu celku z Plzně, když se po výborném přenesení hry na levé křídlo trefil nikým nekrytý Matějka a přiblížil svůj tým k vysněným třem bodům proti náročnému soupeři ze Stříbra, který se do závěrečného hvizdu již nedokázal prosadit, a v Plzni tak nechal všechny tři body.

SK Rapid Plzeň
Radek Černický, vedoucí hostů: „Stříbro bylo v úvodu jasně lepším týmem a brzo jsme prohrávali. Do poločasu se nám podařilo vyrovnat a se začátkem druhé půle již to bylo tzv. fifty vs. fifty, kdy jsme potrestali soupeřovo chybu odvážíme si tři body.“

TJ Baník Stříbro
Radek Hřebík, kapitán hostů: „V úvodu prvního poločasu jsme hráli velmi dobře, Rapid jsme do ničeho nepouštěli a měli jsme i několik šancí, které vyústily ve vedoucí branku. Ve druhém poločase jsme se ale přestali soustředit a vlastní vinou jsme o tři body zbytečně přišli.“

P. Beke [-] - D. Tarhaj [-] (87. M. Gesl [-] ) , D. Matějka [-] (90. T. Janoch [-] ) , V. Žák [-] (89. L. Hajšman [-] ) , J. Harmady [-] , M. Čupalka [-] (90. P. Filipčík [-] ) , R. Klekner [-] , T. Keckstein [-] , J. Buček [-] , P. Nový [-] , J. Šindelář [-]

Č. Dostál [-] - T. Bůžek [-] (80. A. Šimek [-] ) , A. Kohut [-] , D. Tůma [-] (46. J. Petrlák [-] ) , L. Pleško [-] , O. Pavlas [-] , R. Dyk [-] , R. Hřebík [-] , J. Korynta [-] , P. Demjan [-] , L. Zaoral [-]

ŽK: 29. M. Čupalka , 53. V. Žák , 75. J. Harmady , 76. D. Matějka - 50. O. Pavlas , 56. L. Zaoral , 62. J. Korynta . ČK: 90. J. Harmady - 75. L. Zaoral .
Počet diváků: 60. Rozhodčí: Mazanec Marek - MAZÁN Jan, ŘÍHA Zdeněk.