"Zahrál jsem si s Gedeonem, Perglem, Šimákem, Drobným", vzpomíná hráč kola, Vlastimil Beránek

Není úplně ojedinělé, stát se dvakrát za sezónu hráčem kola. Stát se dvakrát hráčem kola za 6. kol už je ale solidní počin. Vlastimilu Beránkovi se to ale povedlo a my jsme se nebáli a vyzpovídali ho znovu! Co nám prozradil o svém prvoligovém působení? Jak dlouho ještě hodlá běhat po trávníku? A koho vidí jako favorita na vítězství v krajském přeboru? Čtěte!

0
Jak jste viděl váš zápas se Zručí ze svého pohledu?
Určitě dobře, jelikož jsme získali tři body a vyhráli. I když ten zápas se nevyvíjel podle našich představ, ale myslím si, že po prvním poločase jsme mohli vést 4:1. V druhém poločase jsem dal na 2:0, ale posledních 15 minut nás soupeř zmáčkl, ale nedokázal si vypracovat žádnou pořádnou šanci, a tak ohrožoval branku jen sporadicky. My jsme to tak dotáhli a vyhráli.
Jak vypadaly Vaše dvě branky?
Při tom prvním zatáhl míč Dan Klas z pravého beka do vápna, já jsem udělal rychlý pohyb a dostal jsem míč přesně na nohu. Druhý gól se udál tak, že Standa Krejčík zatáhl balón do šestnáctky a i s přispěním soupeřova stopera, který mi míč de facto zastavil, jsem vstřelil druhou branku. Děkuju za ty přihrávky. (úsměv)
Když jsme spolu mluvili před měsícem, tak jste se těšil z toho, že se vám podařil se Svéradicemi vstup do sezóny. Potom ovšem přišly nějaké porážky, jak to tedy vidíte teď?
My jsme potom hráli doma s Rapidem, byli jsme opticky lepší, ale dostali jsme dvě branky z rychlých brejků. To samé se stalo i v Horšovským Týnu, kde jsme dobývali, dobývali, ale dostali jsme z brejků góly. V Sušice to ale bylo jasné, první poločas byl v pohodě, dokud jsme stíhali, ale druhou půli nás jasně přejeli. Sušice je divizní mančaft, mají naběháno a zaslouženě vyhráli. Teď je ovšem důležité bodovat i doma. Máme zde Holýšov, je to velmi bojovné mužstvo, ale snad se k nám přikloní štěstí a nějakou šanci proměníme.
Takový malý tip. Koho vidíte na vítěze krajského přeboru tento rok?
Myslím si, že to bude vyrovnané až do konce a odskočí dva mančafty. Sušice bude velký adept, Přeštice se o to poperou a asi ještě Chotíkov. Ten je takový lepší. Jinak si ale myslím, že to bude vyrovnané až do konce a bude se bojovat o každý bod.
Minule jste nám prozradil, že jste si zahrál jednu sezónu první ligu v Blšanech. Jak jste se tam vůbec dostal?
Já jsem chodil na sportovní školu do Plzně. Potom jsem odešel do Chanovic, kde byl pan Pavlovský, který se znal s bývalým manažerem Blšan, panem Kolářem, který již není mezi námi. Dal mu doporučení, aby mě v Blšanech zkusili, zalíbil jsem se, a tak si mě tam nechali.
Když tak zavzpomínáte, koho jste na hřišti potkal?
Určitě. V té době jsem si mohl zahrát s Patrikem Gedeonem, Vencou Drobným, Alešem Chvalovským, byl tam Pavel Pergl, Roman Hogen, Honza Šimák, což byli všechno spoluhráči. V té době byly Blšany v euforii a měly výborný mužstvo, kdy ještě suverénně zvládaly ligu.
Jestli se můžu zeptat, jak dlouho ještě plánujete střílet góly, jak Vám drží zdraví?
To já nevím, to takhle asi nepovím, uvidíme, jak bude nadále držet zdraví. Viděl bych to na sezónu, dvě. Už jsem to slíbil ženě, taky abych nějaké to dítě udělal. (smích)
Vidíte ve Svéradicích za sebe náhradu?
Já si myslím, že talentů je dost, ale nebudu je jmenovat, protože ti kluci by si potom moc mysleli. Jsou to mladí kluci, ale musí na sobě pracovat ještě. Ale určitě to v sobě mají.
Jak to tipujete s českým fotbalem v Evropě?
Plzeň a Sparta mají ty skupiny hratelný, Liberec už to má těžší. Přál bych jim to, vůči koeficientu českému, ale uvidíme.
Jak jste se dozvěděl o nominaci, potažmo výhře v anketě?
Tak jelikož jsem tentokrát na tom internetu byl, tak jsem se tam přečetl a zjistil to sám.
Vypadá to, že máte celkem solidní fanouškovskou základnu. Jakmile Vás do sestavy kola zařadíme, tak vyhrajete.
Dá se říct, že jo. Ty lidi mi to zatím posílají, ale to mohou komukoliv.
Takže je znovu možné, že se uslyšíme ještě.
Byl bych rád, třeba se to povede i tento víkend. Možná si sepisujte otázky dopředu. (smích) foto: Milan Kilián, denik.cz