Od mala mi říkali, když nevíš co s balonem tak vystřel, říká hráč kola Michal Toman

Po prvé v sezoně putuje vítězství hráč kola do Loučovic, kde ho získal autor hattricku do branky Kaplice Michal Toman

0
Gratuluji k vítězství v anketě hráč kola, jaký byl zápas s postupující Kaplicí?
Mockrát děkuji.zapas s Kaplicí jsme si šli užít, ale samozřejmě jsme chtěli bodovat, jako každý zápas. První poločas to vypadalo opravdu jednoznačně Kaplice byla o dost lepší nám dělalo velké problémy s nimi běhat byly všude rychlejší. Myslím že poločas 3:1 pro kluky s Kaplice byl pro nás ještě milosrdný. O přestávce v kabině bylo si co říkat, největší slovo měl jako vždy nás skvělý stoper a dirigent celého týmu Michal Koutský řekli jsme si, že už budeme hrát svou hru jako vždy že jsme schopný i s Kaplicí hrát. Do druhého poločasu podle mého přišel úplně jiný tým začali jsme běhat být důrazný a to jim dělalo velké problémy najednou to byl i vyrovnaný fotbal brzo se nám povedlo snížit na 1 branku, ale vždy jsme dostali gól po naší chybě 11 minut před koncem za stavu 3:5 už nikdo moc nevěřil, že to dopadne, jak to dopadlo. Musím pochválit celý tým a klobouček dolů, jak se všichni ještě ke konci vyhecovali ke srovnání a dokonce jsme sahali i po výhře. Remíza s Kaplicí je pro nás velký úspěch.
Vstřelil jste tři branky, popište je z vašeho pohledu?
První branka byla dost jednoduchá po centrovaném balónu od Honzy Fejtka se brankář s obráncem nedohodli míč propadl ke mě a já už měl jednoduchou úlohu zpracovat a trefit prázdnou bránu. Druhá branka taky zrovna těžká nebyla po parádním rohovém kopu Ondry Sedy na zadní tyč ,kde jsem byl úplně osamocen stačilo přesně zamířit hlavou což se mi povedlo. Třetí branka, už odmala mi říkali když nevíš co s balónem vystřel, tak jsem učinil ale ještě jsem musel přehodnotit nohu jelikož pravou by to šlo vysoko nad bránu, nebo by střela k bráně ani nedošla jako vždy. Tak jsem to hodil na levou a míč rozvlnil síť i když jsem pravák v tomhle je levá větší jistota a začala obrovská radost s vyrovnání na 5:5.
Jak hodnotíte právě uplynulou sezonu a s jaké máte očekávání u nadcházející sezony?
Uplynulou sezónu nemohu hodnotit celou skoro celý podzim jsem byl zraněný. Když budu hodnotit sezónu, dle zápasů ve kterých jsem nastoupil, tak konec podzimu jsme se začali výkonnostně zvedat a nějaké body jsme získali, ale bohužel na začátku jara na to nenavázali. Tady bych se rád omluvil klukům, za to že jsem s nimi neabsolvoval zimní přípravu a první zápas proti Velešínu. Jasny cíl byl zachránit 1.B třídu, což se nám nakonec povedlo, i když to s námi vypadalo fakt špatně, ale naše největší hvězda a velká opora týmu Milan Somolík nás dokázal vyhecovat k nadstandardním výkonům v druhé polovině jara. Chtěl bych opravdu smeknout, před tímto týmem hlavně trenérovi Jirkovi Hoškovi chci poděkovat za všechno co dělá pro nás. A samozřejmě nesmím zapomenout na našeho správce Mildu Bittnera, za to jak se stará o naše super hřiště, jak máme na každý zápas vše skvělé připravené, no prostě za vše co dělá, všichni si toho vážíme. Co očekávám v další sezóně? I když dva kluci jdou hrát do vyšší soutěže a budou nám moc chybět věřím že tento tým má na to hrát minimálně polovinu tabulky v klidu. Já osobně mám jiné cíle. Prozrazovat nebudu.
Jaké fotbalové soutěže sledujete?
Sleduji hlavně Anglii, Španělsko a Německo.
Na jaký stadion a zápas jakých soupeřů by jste chtěl podívat, jako divák.
Já jako fanoušek Barcelony nemůžu jinak, než Barcelona jak doma porazí Real Madrid.
Jaký je váš oblíbený tým a hráč?
FC Barcelona a samozřejmě Lionel Messi.
Jaké máte další koníčky, kromě fotbalu?
Teď už moc času na koníčky není, než na fotbal, už jen práce, manželka a děti, takže spíš výlety s rodinou.
Jaká je vaše kariéra a pamatujete si na svou první branku, jak padla a komu byla?
Kariéru mám docela dlouhou, začal jsem už v 5 letech, takže bohužel na první gól si nevzpomenu, bylo jich spousty.
Těšíte se na letní přestávku, nebo vám bude fotbal chybět?
Fotbal mi bude určitě chybět, ale aspoň si užiji volné soboty s rodinkou.