Hráč 3. kola Miroslav Durdil: „Proti Chlumci to byl spíš hokej, než fotbal.“

Hlasovali jste pro ty nejlepší hráče v 3. kole a z vašeho hlasování vzešel vítěz! Tím vítězem je tentokrát hráč týmu Nová Ves/ Malá Hraštice, Miroslav Durdil(25). Tomu se podařilo v utkání s Vysokým Chlumcem nastřílet hned čtyři branky, což mu vyneslo vítězství v naší anketě o nejlepšího hráče kola. O tom z jakých situací se mu povedlo skórovat si můžete přečíst v tomto rozhovoru s ním.

0
Dobrý den, gratuluji ke zvolení hráčem kola, mohl by jste úvod přiblížit fanouškům svou fotbalovou kariéru a její začátky?
Tak svoji kariéru jsem začal v nějakých šesti letech na Nové Vsi, tam jsem vydržel do třinácti let a poté jsem přešel na hostování do tehdejší Marily Příbram. Tam jsem vydržel do mladšího dorostu a zahrál jsme si zde i celostátní ligu dorostu. V Příbrami jsem si zahrál například s Milanem Mišůnem, který momentálně hraje ligu v Jihlavě a také s Tomášem Wágnerem, jenž je teď hvězdou Jablonce. To byly takové mé dva vzory.(smích) Potom jsem si přetrhal vazy v kotníku, klasické zranění, kvůli kterému jsem byl rok mimo a pak jsem se vrátil do Nové Vsi, kde už to asi dokopu.
Hráčem kola jste byl zvolen za výkon v utkání na Vysokém Chlumci. Jaké to bylo utkání z vašeho pohledu? A jak padaly vaše góly?
V kabině jsme si řekli že na ně od začátku vlítneme a dopadlo to tak, že v osmé minutě jsme prohrávali 2:0. Začátek se nám vůbec nepodařil, prvních patnáct minut jsme vůbec nechytli. Asi v 25. minutě jsem se postavil k přímému kopu a přes zeď snížil na 2:1. Asi 10 minut před koncem poločasu jsem skóroval po mé sólové akci. V druhém poločase jsme si řekli, že to musíme zlomit a poté jsem tam měl takové dvě životní trefy, takhle už to nejspíš nikdy netrefím. Nejdřív jsem napřáhl z 30 metrů a skončilo to v šibenici, další střela zase skončila krásným „angličanem“. Vedli jsme 5:4, oni opět srovnali na 5:5, těsně před koncem utkání jsem si vzal balon, prošel jsem přes tři hráče a mojí střelu brankář vyrazil k našemu útočníkovi Patriku Sabonovi, který už doklepával do prázdné brány. Byla to taková divoká přestřelka, já jsem takový zápas ještě nezažil, dotahovaná na obou stranách, zápas připomínal spíše hokej než fotbal. Kdo si zaplatil dvacet korun za vstup, tak ten určitě nelitoval. Myslím si, že tomu zápasu by slušela remíza, ale mi jsme měli v závěru trochu víc toho štestíčka. Chlumci bych chtěl za utkání a organizaci poděkovat, hrálo se na krásném hřišti a také mě nadchl jeho krásný fotbalový areál. Je vidět, že po této stránce to tu funguje skvěle.
Už se vám někdy podařilo dát tolik gólů v jednom zápase?
Povedlo se mi to jednou, bylo to tenkrát také za béčko. Hráli jsme v Dublovicích, kde jsme prohráli 5:6 a já jsem dal všech pět našich branek, ale bohužel k ničemu, protože jsme stejně prohráli, nebyl z toho ani bod. Ale jinak o sobě tvrdím, že já nejsem střelec, asi jsem teď prostě správně nazul kopačky. Gólů moc nedávám, ale když už, tak většinou je to něco podobného jako teď, ale říkám, že střelec jsem nikdy nebyl, spíše jsem góly připravoval. Trochu se bojím, že jsem si teď vystřílel prach na celou sezónu.
Co jste říkal na výkon Chlumce, který vlastně zatím všechny zápasy prohrál? Nepřekvapilo vás, že s vámi hrál takhle vyrovnanou partii?
Chlumec hrál velmi bojovně, trochu mě překvapilo, že nastoupil v sestavě spíše se staršími hráči a myslím si, že v odvetě u nás to pro nás bude hodně těžké utkání a trochu mě překvapuje, že Chlumec dosud nezískal ani jeden bod. My jsme tam taky jeli trochu s tím, že se nám nemůže nic stát a nakonec jsme měli namále a zachraňovali jsme tři body na poslední chvíli. Trochu jsme Chlumec podcenili.
Před touto sezónou došlo ke spojení Nové Vsi s Malou Hrašticí, jak zatím toto spojení funguje?
Podle mého názoru jsou zatím obě strany spokojené, výsledky jsou zatím famózní, zatím se daří jak áčku, tak béčku a doufám, že to tak bude pokračovat. Máme tu vynikající partu, což si myslím, že je základ a zatím vše funguje. Nyní hrajeme jako Nová Ves/Malá Hraštice, ale od nové sezony bude vytvořen nový klub s názvem Novohrašticko, který už měl být tuto sezonu, jenže se to nestihlo úplně papírově doladit.
Na stránkách vašeho klubu jsem také postřehl, že vás vaše vítězství bude něco stát, jak drahé to bude?
Ano, to je pravda, mám to za láhev.
A máte už nějakou vybranou?
Já doufám, že se spokojí s flaškou Morgana, že nebudou vyžadovat nějakou drahou whiskey nebo tak něco. Prostě bude flaška Morgana a nic víc. (smích)
A jak vidíte další zápasy Nové Vsi/Malé Hraštice?
S áčkem jedeme o víkendu do Luhů, to bude velmi těžký soupeř a sám za sebe mohu říct, že bych byl spokojený s bodem. Béčko má v Neděli Jesenici, což si myslím, že bude také velmi těžké utkání, ale my bychom měli potvrdit výhru z Vysokého Chlumce.
A jak vidíte vývoj soutěže, máte třeba nějakého favorita na postup?
To je dobrá otázka, já jako největšího favorita vidím tým Sedlčan, už jenom proto, že ten mančaft je hrozně mladý a až se trochu rozehraje a ten tým si sedne, tak budou dle mého názoru válet a přejedou každého soupeře. Sice se ze začátku trochu zadrhly, ale jsou tam mladí, rychlí kluci, co mají naběháno a Sedlčany určitě budou patřit k adeptům na postup. Jejich fotbal a jak se tým prezentuje se mi moc líbí, je to tychlý, technický fotbal na který se dobře kouká.
A jiné vaše záliby kromě fotbalu?
Mám rád sport, rád se proběhnu, ocením dobré víno, po zápase je vždy nejlepší. Také rád vyrazím někam za muzikou, jsem takový společenský typ, rád se točím mezi lidma. Je to výborná forma regenerace.
Znáte náš portál fotbalunas.cz? Co si o něm myslíte a jak se vám líbí myšlenka psaní o nižších soutěžích?
Portál znám asi týden, řekl mi o něm náš trenér Petr Plíva a musím vás pochválit, je fajn si i o tom pralese přečíst něco víc, myslím, že lidé jsou tak trochu zmlsaní tou první ligou, ligou mistrů, tohle je to něco jiného, člověk se u toho pobaví, přečte si rozhovor a pro ty lidi je to super, že se můžou taky zapojit. Je skvělé, že jste se do toho takhle pustili, ve mně máte určitě nového pravidelného čtenáře a přeji vám hodně úspěchů.