3.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2016-2017

--

--

Dětmarovice čtyřmi góly po přestávce otočily skóre

0

Orlová sice vedla po poločase o dvě branky. Dětmarovice parádním obratem otočily skóre ve druhé části.

Zápas odlišných poločasů se odehrával v Orlové, kam v rámci derby zavítaly Dětmarovice. Orlová hrála už potřetí za sebou doma. V první části na trávníku jasně dominovala. Hodně jí pomohl úvodní gól Heráka, který zaskočil hostujícího brankáře střelou ze čtyřiceti metrů 1:0. Domácí branka hodně nabudila. Po faulu na Mlezivu v pokutovém území dostali navíc možnost zahrávat penaltu, kterou bezpečně proměnil Tomáš - 2:0. Do kabin tak šla Orlová s dvoubrankovým náskokem.

Druhá půle byla pro Orlovou karastrofa. Dětmarovicím vyšlo střídání, když zkušený Matušík hru oživil. Dětmarovice začaly lépe kombinovatba postupně začaly i střílet branky. Na rozdíl jediné branky snižoval v 54. minutě Hrtánek - 1:2. Obrat dovršily Dětmarovice během jedné minuty dvěma góly Kováře a Skotnici. Orlová mohla srovnat skóre, ale Tomáše vychytal hostující brankář Kotrla, který tak odčinil zaváhání při první brance. Pojistku pak dal Dětmarovicím šest minut před závěrečným hvizdem Ristovský, který tak uzavřel skóre utkání - 2:4.

FK Slavia Orlová - Lutyně
Jarmil Kopel (trenér): Za první půli musím kluky pochválit, dřeli, odjezdili to. Pomohl nám úvodní gól, kdy se trefil Herák snad ze čtyřiceti metrů. Ještě v šatně jsme se hecovali, ale druhý poločas byla přímo katastrofa. Úplně se to obrátilo a naše euforie z průběžného vedení byla pryč. Vůbec jsme na hřišti neexistovali Zdroj: http://karvinsky.denik.cz/fotbal_region/derby-v-orlove-opanovaly-detmarovice-20160821.html

SK Dětmarovice
Josef Jadrný (trenér): V poločase jsme si museli nějaké věci vyříkat, naše hra byla pomalá a nedůrazná, nebyli jsme dominantní ve středu pole. Poslali jsme do hry Ondru Matušíka, který to oživil, a začali jsme hrát. Domácí byli celou dobu zalezlí, zaslouženě jsme to otočili, i když musím přiznat, že za stavu 2:3 měl domácí Tomáš jasnou šanci. Kotrla ale odčinil svou chybu u první branky a podržel nás. Zdroj: http://karvinsky.denik.cz/fotbal_region/derby-v-orlove-opanovaly-detmarovice-20160821.html

M. Polášek [-] - M. Papuga [-] (85. M. Kubiš [-] ) , T. Věčorek [-] , M. Tomáš [-] , P. Pavlík [-] (70. T. Botur [-] ) , M. Macháček [-] (85. M. Koschny [-] ) , T. Mleziva [-] , M. Široký [-] , D. Renta [-] (74. L. Regec [-] ) , A. Malík [-] , T. Herák [-]

A. Kotrla [-] - Z. Holý [-] , J. Káňa [-] - T. Hrtánek [-] , M. Kempný [-] , L. Ligocký [-] (75. P. Beilner [-] ) , M. Maleňák [-] (46. O. Matušík [-] ) , M. Kovář [-] (77. M. Červeňák [-] ) - P. Zahatlan [-] (85. O. Seget [-] ) , Z. Skotnica [-] (83. M. Ristovský [-] ) - R. Pilař [-]

ŽK: 36. T. Věčorek , 57. D. Renta , 64. M. Tomáš - 10. M. Kempný , 31. A. Kotrla , 36. Z. Skotnica , 70. T. Hrtánek .