--

Stará Říše se rozešla s Bystřicí smírně

49. J. Vodáček , 66. J. Vodáček (p.) - 52. F. Adamec , 56. T. Padrtka
0

Po bezbrankovém prvním dějství přišla zběsilá sedmnáctiminutovka ve druhém poločase, kdy napadaly celkem čtyři branky. Jelikož si je oba týmy rozdělily férovým dílem, z utkání si odvezly každý po jednom bodu.

První dějství nenabídlo fotbal lahodící oku náročného diváka. Hra se odehrávala hlavně ve středu hřiště, kde fotbalisté divákům moc fotbalové krásy nenabídli. Z šedi podprůměru vynikla pouze po půlhodině hry střela Sklenáře, která zatřásla jen břevnem domácí svatyně. O sedm minut později na opačné straně zahodil nadějnou tutovku Rygl. To byly jediné dva vážnější momenty první části, jinak si mohli brankáři v klidu zajít na pivo.

Ve druhé části se začaly dít daleko zajímavější věci. Ve 49. minutě odcentroval míč domácí Vodáček, a ten k překvapení všech skončil za zády hostujícího brankáře – 1:0. Domácí pak ale vypli a hosté během několika minut otočili skóre ve svůj prospěch. V 52. minutě zamířil Adamec nechytatelně do domácí klece – 1:1. O čtyři minuty později se hosté laciným gólem Padrtky  dostali do vedení – 1:2.

Tento moment jako by Říši polil živou vodu a začala svého soupeře mačkat jako citrón. Odměnou jí byl pokutový kop, který arbitr zapískal po ruce hostujícího hráče. K míči se postavil Vodáček, který nedal hostujícímu gólmanovi žádnou šanci – 2:2. V závěrečné dvacetiminutovce si domácí ještě vytvořili několik příležitostí, ale žádná z nich si nenašla ten správný cíl.

Autor: Tomáš Holata