--

--

Rozlučka Slavoje s asistentem Z. Švábem ml. dopadla vítězně

0

Za ideálního počasí a na výborném trávníku slavojáci sebrali domácím buldokům dva body. Je třeba zdůraznit, že lázeňskou loupež provedli nebojácně, zcela otevřeně a s plným odhodláním. Ve Dvorech si tak zachovali reálnou naději na velmi lichotivé umístění ve vyrovnaném poli v první polovině divizní tabulky.

Buldok Nerad úřadoval

Českokrumlovští borci museli odcestovat na nedělní lázeňskou misi již v půl šesté a i tentokrát v autobuse postrádali zraněného Š. Beránka, k němuž přibyl i M. Svoboda a nadějný dorostenec Persán. Ostrostřelec Rosůlek sice nastoupil, ale při jeho účinkování na pažitu mu jen sebezapření a odhodlání zabránily při žaludečních obtížích odskočit si do vrbiček za ochozy. Všechny nepříjemnosti tým ještě více stmelily a odměnou byly velmi cenné body. Tento kolektivní přístup velmi ocenil také asistent trenéra Z. Šváb ml., jenž se tímto úspěšným zápasem loučil s týmem, když již v úterý cestuje za mimofotbalovým chlebíčkem do Anglie.

Své odhodlání slavojáci demonstrovali od úvodních minut. První šanci zápasu si připsal Wagner již v 5. minutě, když hlavičkou lízl centr, ovšem akce skončila jen rohem. Hosty nezastavilo ani zranění a následné nucené odstoupení kapitána V. Beránka. Naopak -  ve 21. minutě Novákův roh našel Rosůlkovu hlavu a míč jen těsně minul levou tyč domácí brány. Ovšem ve 26. minutě se radovali buldoci. Tvůrce jejich hry a nejlepší hráč na hřišti Machek centroval z rohu, kde míč skončil posouzením rozhodčích po nepřiznané teči domácího Tvrzníka, a hlavou se mezi dvěma slavojáky prosadil Nerad – 1:0. Otřesení krumlovští borci pak mohli inkasovat ještě ve 38. minutě, protože domácí dokonale rozebrali jejich šiky, naštěstí pro ně velezkušený hrající asistent Geňo netrefil zívající slavojáckou svatyni.

Pavouci? Kde? Nikde!

Po změně stran hosté zpřesnili hru, nadále bojovali a snažili se o vyrovnání. Vypracovali si několik příležitostí, ale k aktivnímu zakončení se pohříchu moc nedostávali. Navíc v 55. minutě přišla další zdravotní pohroma – střídat musel zraněný Wagner. V 64. minutě sahal po druhém gólu Nerad, jeho rána však trefila tělo jednoho ze slavojáků. Po chvíli na druhé straně ukázal názorně v akci svou pravačku Novák, která vypustila utěšenou ránu, a jen s největším vypětím ji brankář vytěsnil na roh. V 69. minutě se nenechal zahanbit Plechatý, jeho rána na zadní tyč však nenašla cíl. To se dokonale podařilo v 71. minutě Dvořákovi. Po vybídnutí P. Svobodou napřáhl z dvaceti metrů a míč vymetl pavučiny šibenice. Jednoznačně krumlovský gól jara 2015! Buldoci chtěli strhnout vedení zpět na svou stranu, nasadili k desetiminutovému tlaku, příležitosti měli Psohlavec a opět Nerad, ale českokrumlovští odolali a s přehledem dovedli zápas k penaltovému rozuzlení.

Jediný Geňo neproměnil

V něm si dali obzvlášť záležet, vždyť nepříjemností měli za sebou od božího rána dost a dost a chtěli je o to více vynahradit dvoubodovou tečkou. To se jim dokonale povedlo, když všichni exekutoři nedali brankáři pražádnou šanci a brankář Trnka vychytal Geňa.Za kolektivní výkon patří ocenění všem aktérům, za vyzvednutí však navíc stojí hra Dudáka a obětavost Rosůlka.

(autor: František Lippl)

FC Slavia Karlovy Vary
K. Tichota (Karlovy Vary): "Vyrovnaný zápas s minimem šancí, po rohovém kopu jsme šli do vedení a ve druhém poločase jsme byli méně aktivní, nedrželi jsme balón. V závěru jsme se snažili strhnout vedení na svou stranu, což se nám nepovedlo. Myslím si, že pro nás je to další ztráta bodů doma."

FK Slavoj Český Krumlov
P. Svoboda (Český Krumlov): "Zápas byl vyrovnaný, myslím si, že jsme byli lepší než Vary. Šance jsme si vytvořili, ale nedotáhli jsme je do konce."

D. Strnad [-] - K. Plachý [-] (60. L. Mestl [-] ) , M. Pěkný [-] , T. Oslovič [-] , B. Tvrzník [-] - J. Staněk [-] (70. Z. Lhoták [-] ) , V. Machek [-] , J. Nerad [-] , P. Plechatý [-] - M. Geňo [-] , M. Psohlavec [-]

M. Trnka [-] - J. Kabele [-] , M. Klivanda [-] , M. Dudák [-] , P. Dvořák [-] - V. Beránek [-] (12. R. Žilenko [-] ) , M. Kroupa [-] , J. Wagner [-] (55. V. Jakeš [-] ) , V. Novák [-] - P. Svoboda [-] , J. Rosůlek [-]

Hráči zápasu: V. Machek - M. Dudák , J. Rosůlek .
Místo: KV Dvory.