24.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2015-2016

--

--

Mochtín parádní druhou půlí uspěl na půdě třetího!

0

Domácí nevyužili převahy z prvního poločasu a naopak to byli hosté, kteří se chytli své šance a druhou půlí rozhodli.

Křimice na podzim na půdě Mochtína uspěly těsně 2:1 a dnes ke stvrzení třetí příčky by se výsledek určitě opět hodil. Jenže hosté měli jiné plány. Přesto domácí začali dobře, první půle patřila jim, z vyložených šancí ovšem využili pouze jednu. Jan Šváb po čtvrt hodině hry po vykombinování obrany soupeře zavěsil pohodlně placírkou prakticky do prázdné. Za deset minut se však začínalo opět od nuly, tedy jedné. Jakub Bejvl se vysunul ze své pozice dopředu, natáhl ke krásné střele a již jen začal přijímat gratulace od spoluhráčů. O přestávce tak nerozhodný stav přítomným fanouškům nadělával drobné vrásky na čele, ovšem druhé půle nakonec byla pro ně ještě z černější snu, než by se vůbec mohlo zdát.

Vše začal Mochtín v první čtvrthodince druhé půle. Nejprve se trhl do rychlého protiútoku, který úspěšně zakončil Jiří Čeleda. Než se domácí vzpamatovali, udeřil soupeř znovu. Hosté zahrávali rohový kop, který přistál přesně na hlavě Jiřího Dolejše, který jej doručil na místo určení. V osmašedesáté minutě to bylo již o tři branky. Čeleda tentokrát zatáhl balón do rychlého protiútoku, posunul jej na Veleka, který ovšem nastřelil pouze tyč. Kulatý nesmysl se však odrazil přímo na kopačku střídajícího Jaroslava Pretzelmayera, který měl již snadnou práci. Definitivní podobu výsledku dal v samotném závěru střetnutí Zdeněk Novák, který zakončil další rychlý výpad svých barev přelobováním gólmana. Křimice tak ztrácí kontakt s vedoucím Stříbrem a Nýrskem, pro Mochtín z druhé poloviny tabulky jsou to naopak velice důležité body.

FC Křimice
Dobrý Petr: „V prví půli jsme byli lepší, mohli jsme být ve vedení klidně 3:0, ale bohužel se to nestalo, naopak oni vyrovnali a o přestávce to tak bylo 1:1. Poté jsme chtěli vyhrát, ale asi nebyly síly, hosté naopak hráli chytře zezadu a chodili do brejků a dali nám čtyři branky. Čím více jsme chtěli, tím více toho využívali.“

TJ Sokol Mochtín
Toman Jiří: „Nastoupili jsme trochu oslabení, dva chyběli z minula kvůli kartám a další byli zranění. Nepřijeli jsme jako favorit, v první půlce jsme nehráli dobře do obrany a soupeř měl šance. Pak jsme se vzadu zlepšili, začali hrát na rychlé protiútoky a to nám vycházelo.“