Famózní závěr zápasu zajistil Rakové dva body!

0

Domácí v divoké přestřelce nakonec ztratili vítězství a z duelu s Rakovou berou bod.

Úvod zápasu byl velmi opatrný a hosté domácím vůbec nepůjčovali míč. Dostávali se do šancí však pouze ze standartních situací, jejich postupné útoky totiž velmi často k nelibosti Rakové zastavoval pomezní praporkem (celkový poměr na konci zápasu byl 0:17!). Po zhruba čtvrt hodině hry se k jedovaté střele z přímého kopu dostal Vrba, ale Švarc zvládl zasáhnout. V závěru poločasu se odhodlal Břicháček k samostatnému průniku, ale branku domácích těsně minul. Na druhé straně se činil i Šilhánek, jenž skvěle vyrazil přímý kop Černic a zlikvidoval i dvě dorážky. O přestávce tak na světelné tabuli svítil stejný výsledek jako na začátku duelu, poměr ofsajdových situací byl 0:9.

Klíčové bylo poločasové střídání domácích, když na hřiště přišel kanonýr Stoilov. Hned z kraje druhé půle centrem Smitka našel Vohára, ten přihrávkou oslovil nabíhajícího Jana Rottenborna před domácí brankou a ten na dvakrát dorazil míč do sítě. Domácí odpověděli za nedlouho poté, když se prosadil právě Petr Stoilov při dorážce přízemního centru.  Vzápětí navíc stejný hráč dokonal v utkání obrat, když bezpečně proměnil pokutový kop k pravé tyči, který hosté řádně rozladil, dle vše šel skluz obránce zcela mimo přihrávajícího soupeře.  Ve třiaosmdesáté minutě to byli zase hosté, kteří dokázali srovnat krok, když Alois Vrba uspěl střelou podél brankáře. Po chvilce ovšem vrátil svým barvám vedení hlavičkou k tyči Radek Nádraský. Přesto ještě duel doputoval k penaltovém rozstřelu. Domácí obraně totiž pláchl kapitán Jaroslav Břicháček a podél Švarce srovnal na 3:3.

Skóre již nezměnilo ani šest minut nastavení a bonusový bodík tak byl k mání v rozstřelu. V něm čaroval gólman hostů Šilhánek, Raková tak uspěla již na začátku čtvrté série po třech neproměněných kopech domácích.

TJ Sokol Plzeň - Černice
Daněk Zdeněk: „Poločas byl vyrovnaný 0:0, pak se otevřela útočná stavidla. Škoda konce utkání.“

TJ Sokol Raková
Janda Pavel: „Již před odjezdem do Černic mi tři na sobě nezávislé zdroje říkaly, že tam se jezdí zbytečně, že na jaře tam nikdo nic neuhraje. Otočené fauly, vymyšlená penalta, 0:17 na ofsajdy a 6 minut nastavení podle slov pomezního za nic je objektivní shrnutí zápasu, který s úsměvem přešel i delegát zápasu. Je otázkou, proč se tohle ještě musí ve fotbale dít, ale nic se s tím nemůže dělat. Přeji Černicím úspěšné jaro a spoustu dalších krásných domácích zápasů "o ničem". Musí být radost s takovým výkonem tohle opakovat několikrát v sezoně.“

J. Švarc [-] - M. Laibl [-] , P. Mlnařík [-] , J. Bystřický [-] , M. Chvojka [-] - M. Mur [-] , J. Mastný [-] (46. L. Táborský [-] ) , V. Hasenöhrl [-] (46. P. Stoilov [-] ) , R. Nádraský [-] - J. Müller [-] (46. M. Seman [-] ) , R. Kozák [-]

J. Šilhánek [-] - P. Vohár [-] (89. L. Bůcha [-] ) , A. Vrba [-] , P. Smitka [-] (73. M. Reitspies [-] ) , J. Silovský [-] , J. Procházka [-] , J. Bartoš [-] , J. Břicháček [-] , J. Rottenborn [-] , V. Štincík [-] , D. Kašpar [-]

ŽK: 88. M. Seman - 45. J. Silovský , 61. D. Kašpar , 66. J. Procházka , 90. L. Bůcha .
Počet diváků: 120. Rozhodčí: FILLINGER Miloš - KOHOUT Miroslav, KANTA Vlastimil.