19.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2015-2016

--

Žichovice ve velkém stylu zametly s lídrem!

24. R. Šiška , 56. F. Róth , 67. F. Róth , 78. S. Šteier
0

Domácí si vyšlápli na lídra ze Stříbra, který díky prohře musel přenechat vedoucí pozici Nýrsku.

Žichovice, ač celek z druhé poloviny tabulky, na Stříbro umí. O bod jej připravily již na podzim, o všechny i nyní. Ale nepředbíhejme.  Domácí na krásně upravenou hrací plochu nastoupili již bez potrestaného Butnara, který za slovní cvičení dostal v minulém kole stop na osm zápasů. Pohled to tabulky domácím velel bodovat a tak k tomu také všichni přistoupili. V první poločase byly Žichvoice aktivní, vytvořily si i několik zajímavých příležitostí ke skórování. Úspěšný však byl pouze Radim Šiška, který dělovkou propálil hostujícího gólmana kostelníčka. Další jeho velká šance, při které sice úspěšně přeloboval brankáře, ale branku netrefil, již gólem neskončila. Na sto dvacet diváků tak bylo o poločase v očekávání, zda jejich tým dosáhne na cenné vítězství.

Na začátku druhé půle se dostala ke slovu největší zimní posila domácích Ferenc Róth a po samostatném úniku obešel i brankáře a pohodlně zavezl míč do prázdné branky. Po tomto důležitém gólu se Žichovice více zatáhly na svoji polovinu, důsledně bránily a výsledkem bylo navýšení skóre až na 4:0, o branky se postaral opět Ferenc Róth, když se prosadil hlavou po rohovém kopu Stanislava Šteinera. Následně se asistent sám proměnil ve střelce. Gól mohl vstřelit i Špírek, ale v jasné pozici přeloboval brankáře i s brankou. Hosté měli možnost čestného úspěchu, ale jedinou vážnější šanci skvěle zneškodnil brankář Janda. Stříbro tak ztratilo pozici lídra nejvyšší porážkou v sezóně.

TJ Žichovice
Mourek Lukáš: „Konečně jsme si mohli po dlouhé době poslechnout zasloužený potlesk v žichovické aréně od našich náročných fanoušků. Všichni jsme si včerejší fotbalové odpoledne náležitě užili. Za skvěle připravené hřiště je třeba poděkovat firmě Říha a spol. a divákům za podporu. Výborný výkon také předvedla trojice rozhodčích. Nyní musíme tento výsledek potvrdit na hřišti v Rakové."

TJ Baník Stříbro
Tůma Milan: „Domácí zaslouženě vyhráli. Byli pokorní a disciplinovaný. Můžu jenom blahopřát, protože my jsme podali katastrofální výkon. Vše bylo špatně od A až do Z.“

P. Janda [-] - F. Róth [-] (73. J. Prokeš [-] ) , R. Šiška [-] , J. Šimáček [-] , L. Mourek [-] , P. Bálek [-] , J. Benedikt [-] , M. Špírek [-] , J. Frýzek [-] , M. Linhart [-] (52. S. Šteier [-] ) , R. Beneš [-]

J. Kostelníček [-] - T. Bůžek [-] , D. Bláha [-] , L. Pleško [-] , A. Kohut [-] (57. J. Petrlák [-] ) , V. Turek [-] (10. O. Pavlas [-] ) , J. Eliáš [-] , L. Zaoral [-] , K. Blažek [-] , T. Florus [-] , L. Ulč [-]

ŽK: 22. L. Mourek - 66. K. Blažek .
Počet diváků: 120. Rozhodčí: Šálková Helena - ČERVENÝ Václav, POHANČENÍK Pavel.