21.kolo, Královéhradecký | 1.A třída , 2015-2016

--

--

Miletín díky jediné brance veze tři body ze hřiště Třebechovic

0

Zápas mezi Třebechovicemi a Miletínem se musel dlouhou dobu obejít bez branek. Až v pokročilé fázi druhé půle se hosté prosadili ze standardní situace a jejich vedení neohrozilo ani vyloučení jednoho z hráčů. Miletín zvítězil na hřišti Třebechovic 0:1.

Soustředěná obrana Miletína

Třebechovice měly v průběhu poločasu častěji míč na svých kopačkách, domácí ve středu hřiště kombinovali s jistotou i přesností, před miletínskou brankou je ale jejich lehkost opouštěla. Miletínská obrana spolu s brankářem Miroslavem Richterem byla pozorná a díky tomu odolávala ofenzivním hráčům Třebechovic. Oba týmy sváděly urputný boj o prostor pro kombinaci, osobní souboje měly za následek i nemalý počet žlutých karet. Miletínu se v prvním poločase podařilo udržet ofenzivu soupeře na uzdě, ani sami hosté ale nedokázali na domácího gólmana Václava Cejnara vyzrát.

Rozhodující úder hostů

Ve druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil. S přibývajícím časem bylo naopak jasné, že jediná branka by mohla rozhodnout o konečném vítězi. Třebechovičtí se podobně jako v první půli více drželi na míči, svoji převahu však nedokázali vyjádřit gólově, a brankář Richter tak zůstával nepřekonán. Gólové mlčení ukončili v sedmdesáté minutě fotbalisté Miletína. Hosté rozehrávali přímý kop, ke kterému se postavil Ondřej Machačka. Miletínská sedmička využila svoji příležitost dokonale a přesnou střelou překonala Třebechovického Cejnara. Komplikace pro hosty přinesla čtyřiasedmdesátá minuta, kdy po druhé žluté kartě hřiště opustil miletínský Petr Jukl. Třebechovice tak dostaly šanci hrát ve zbývající čtvrthodině v početní výhodě. Domácí však ani tuto šanci nevyužili a branku nevstřelili. Miletín se proto mohl radovat z venkovního vítězství 0:1.