--

--

--

0

Na podzim porazila Viktorka Brozany 3:1. Tým bojující o postup do FNL si nemohl dávat jiné cíle, než již jistě sestupující celek porazit i tentokrát… Zdroj foto: SK Sokol Brozany/facebook

Golovko zápas zdramatizoval

Proti Viktorce se postavil i veterán Pikl , který za ni něco odkopal… Žižkov začal aktivně a ve 3. minutě poprvé ohrozil Starczewskiho branku Hurka, jenomže v první velké šanci mířil nepřesně. Jinak ale Brozany potvrzovaly, že mají kvalitní defenzivu a favorit utkání se do zakončení v první čtvrthodině nedostával. Pak ale přišel zlom. Nejprve Podrazký našel ve vápně Klána, jehož zakončení ještě Hlaváč zpacifikoval. O pár sekund později už ale podobnou situaci bez úhony neustál – Petrášek si naskočil na dlouhý aut a hlavou poslal domácí do vedení – 1:0. Hlaváč byl v permanenci i nadále, když zlikvidoval nájezd soupeře, poslední celek se dostal pod tlak. Z něj je mohl vyvést Pelikán, ale svou střelou mířil vedle. Hlaváč byl v minulém kole v Sestavě kola a chytalo mu to i na Žižkově – ve 31. minutě vyčapal Podrazkého. Jak dát gól ukázal až Svatonský – ten uspěl hlavičkou po Podrazkého nabídce – 2:0. Brauneis pohlídal akce soupeře, ale nakonec v prvním poločase také inkasoval – Golovko se po rychlé akci hostů prosadil ve 41. minutě zakončením z pravé strany – 2:1.

Penalta uklidnila Žižkov

Domácí uklidnila 51. minuta – po ruce se pískala penalta a Podrazký proměnil na 3:1! Brozany to nezabalily, Brauneise ale neohrožovaly, stejně tak se po třetím gólu nedařilo vytvořit gólovku ani Viktorce. Utkání tak plynulo k závěrečným minutám. Pohnout s ukazatelem skóre ještě mohl domácí Šandera,  Hlaváč si ale na jeho zakončení počíhal a výborným zákrokem míč vyrazil. Žižkov tak mohl oslavit další body do tabulky a drží se na dostřel Chrudimi a spol.

FK Viktoria Žižkov
Zdeněk Hašek (trenér): "První poločas byl zralý na 6:1. Nedáme vyložené šance a to nás sráží, hráči si přestanou věřit, kazí jednoduché přihrávky, zpracování. Nechci snižovat Brozany, na jaře hrajou dobře, ale se zápasem jsme si měli poradit lépe. Defenzivní činnost našeho mužstva byla špatná, musíme si některé věci už důrazně říct, protože takový výkon by nám proti silnějšímu soupeři nestačil. Nehráli jsme jako tým, ale jako jednotlivci, z toho je mi smutno. Rozhodující zápasy nás čekají, musíme najít sestavu, která půjde do války s Chrudimí a Zápami."

R. Brauneis [-] - M. Hurka [-] (46. V. Gebert [-] ) , V. Klán [-] , J. Šimkovský [-] , L. Křeček [-] (46. M. Pavlata [-] ) , J. Trýzna [-] (65. J. Marek [-] ) , J. Svatonský [-] (65. T. Dočekal [-] ) , M. Kodr [-] (28. F. Drozd [-] ) , M. Podrazký [-] , V. Šandera [-] , T. Petrášek [-]