--

--

Stoszek nastoupil do druhého poločasu... A rozhodl!

0

V duelu tabulkových sousedů mohlo Táborsko využít hráčů A týmu, na hrotu jeho útoku tak nastoupil třeba exbudějovický Linhart, zotavující se po zranění, který je do Táborska zapůjčen z pražské Slavie…

Bez branek

První střelu na bránu měl na svědomí domácí Turek. I Brych musel být na druhé straně brzy v pozoru, kdy se Převýšov tlačil po standardce v šestnáctce za svým prvním zakončením. Neuspěl, ale v 9. minutě už si míč připravil Nworah a pěknou střelou přestřelil domácí branku. A přesněji nemířil o dvě minuty později po kombinační akci ani Týfa. Největší šance domácích přišla v 19. minutě, to Petr rohový kop vyrazil jen k nohám Škardy, jeho střela ovšem skončila na těle protihráče. Pak už toho oba týmy kromě častých nepřesností do konce půle mnoho nenabídly, Brych si poradil s trestným kopem z nebezpečné vzdálenosti.

Přišel, viděl, dal gól(y)!

Do druhé půle si přichystal domácí trenér Pleticha dvojité střídání. A právě jeden z nových mužů na hřišti, Jan Stoszek, slavil už po šesti minutách pobytu na place úvodní branku! Útočník se opřel do míče a volejem propálil Petra – 1:0. Další gólovou radost si prožili domácí hned o dvě minuty později, ale byla opravdu jen chvilková – zakončující Michal Rabiňák byl v ofsajdové pozici. Táborský tlak pokračoval ránou Jiřího Rabiňáka, kterou brankář Petr vyrazil. Dalším úspěšným střelcem tak byl v 70. minutě opět Stoszek, který zamířil přesně k tyči a zvýšil na 2:0. Převýšovští se ke gólové šanci propracovali až v 78. minutě, Brych Táborsko nadvakrát podržel. A protože táborská rána z 89. minuty skončila jen na tyči, skončilo utkání dvoubrankovým rozdílem ve prospěch domácího celku.

FC MAS Táborsko B
Josef Pleticha (pro fctaborsko.cz): „Po vyrovnaném prvním poločase jsme tento zápas rozhodli větší aktivitou ve druhé půli a hlavně díky střelecké produktivitě Honzy Stoszka. Musím však pochválit celý tým. Všichni odvedli velký kus práce. Tři body jsme tentokrát doslova vydřeli.“

L. Brych [-] - J. Škarda [-] , Z. Linhart [-] (46. J. Stoszek [-] ) , J. Smetana [-] , J. Peterka [-] (88. D. Surmaj [-] ) , J. Rabiňák [-] (85. J. Škrábek [-] ) , I. Traore [-] (46. M. Rabiňák [-] ) , B. Dordič [-] (69. J. Michalec [-] ) , L. Turek [-] , P. Nohava [-] , J. Vavřina [-]