--

--

Domažlice prohrávaly. Nakonec ale nadělily Táborsku bůra

0

Domácí své příznivce napínali - od 9. minuty prohrávali, v dalším průběhu neproměnili penaltu. Těsně před poločasovým hvizdem ale Braun srovnal a ve druhé půli už domácí opanovali hřiště.

Braun z penalty neuspěl, hlavou pak už ano

Domácí byli favoritem utkání, Táborsko přijelo bez posil z áčka, které hrálo v sobotu svůj zápas. To za domácí nastoupili tři hosté z Viktorie Plzeň - Řezník, Krmenčík a Končal. I tak se ale hosté situace nezalekli a šli do nečekaného vedení. Při snaze zpacifikovat táborský centr do vápna se nešťastně srazili brankář Švihořík s Chocholouškem, míč se od nich odrazil pod nohy Nováka a ten už si věděl rady - bylo to 0:1 a domácí hráči se jen těžce zdviali z trávníku (Chocholoušek musel v dalším průběhu první půle střídat) . Domažlice pak postupně začaly přitápět pod kotlem a Blažek po rohovém kopu musel s vypětím všech sil vytáhnout míč nad břevno. Ve 33. minutě domácí vybojovali penaltu, jenomže Braun ji proměnit nedokázal, Blažek vystihl směr málo razantní a nijak přesné střely. Domažlice to nijak nesložilo a dál se hnaly za srovnáním. Blažek ve 44. minutě odolal proti hlavičce, ale o pár vteřinek na to se dostal po centru Řezníka z pravé strany k dalšímu hlavičkovému pokusu Braun a napravil své penaltové zaváhání - 1:1

Táborsko odpadlo

Domažličtí vstoupili do druhé půle aktivně a Táborsko moc dlouho neodolávalo. Ve 48. minutě předvedli domácí parádní kombinaci po ose Krmenčík - Roubal a Končal měl před Blažkem už jednoduchou pozici - 2:1. A o tři minutky později už to bylo o dvě branky, Končal posadil standardku na hlavu Brauna - 3:1. Černou pětiminutovku pro hosty zakončil Černý, který dostal trestuhodné množsví prostoru v šestnáctce ke zpracování Končalova pasu, pokryl si míč před dotírajícím bekem a z úhlu napálil míč do sítě - 4:1 a bylo po zápase. Domažlice mohly přidat další branky, Roubalovi střela nesedla, Černý už podruhé na Blažka nevyzrál. A tak se ujala až další parádní rychlá akce domácího celku - tentokrát se octl za zády obránců Krmenčík a Beránkovu přihrávku ze strany pohodlně usměrnil za záda táborského brankáře - 5:1.

TJ Jiskra Domažlice
Jiří Skála (trenér): "Utkání přineslo dva rozdílné poločasy, v prvním jsme se trochu hledali, nedali jsme penaltu, což nás ještě trochu víc srazilo. Důležitý byl vyrovnávací gól do poločasu a druhá půle už byla podle představ. Druhý poločas byl z mého pohledu nadstandardní a důkazem toho, že cesta, kterou jsme nastolili, byla správná."

FC MAS Táborsko B
Trenér Josef Pleticha (pro fctaborsko.cz): „Na tento zápas jsme vychytali repre pauzu, a tak Domažlice nastoupily s notně posíleným kádrem z Plzně. A když ve stejný čas hrál i náš "A" tým, věděli jsme, že to nebude jednoduché. I se štěstím jsme vydrželi poločas, ale už na začátku druhé půle jsme třikrát inkasovali v rychlém sledu. Tím byl zápas bohužel prakticky rozhodnutý. Je to pro nás krutý výsledek, ale náš mladý tým takovéto těžké zápasy hrát musí. Jen tak se může posunout dál.“

J. Švihořík [-] - P. Javorský [-] , O. Chocholoušek [-] (37. M. Kyndl [-] ) , R. Řezník [-] , A. Beránek [-] - M. Braun [-] , L. Roubal [-] (71. V. Hrdlička [-] ) , P. Mužík [-] (63. M. Špírek [-] ) , M. Končal [-] - M. Krmenčík [-] , D. Černý [-] (75. P. Fořt [-] ) -

M. Blažek [-] - J. Smetana [-] , J. Škarda [-] , L. Turek [-] , P. Nohava [-] - M. Novák [-] , M. Sladký [-] , V. Bouška [-] , J. Peterka [-] (78. ) , M. Rabiňák [-] (73. J. Bosnyak [-] ) - J. Stoszek [-] (88. J. Michalec [-] ) -

ŽK: 33. M. Rabiňák .
Hráči zápasu: M. Končal , M. Braun - M. Blažek .
Počet diváků: 365. Rozhodčí: Šedivka Ondřej - DUJSÍK Jiří, VODRÁŽKA Dan.