Výkon týmu: --
Rozhodčí --
Výkon týmu: --
7:2
(3:0)

Výkon týmu: --

Rozhodčí --

Výkon týmu: --

24.05.2025 18:00

27.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2024-2025

Hodnocení

 
Úrověň zápasu

--

Nápoje

--

Jídlo

--

Hrací plocha

--

Zázemí

--

 

V Lubech padlo při výhře domácího Startu 9 gólů


Branky


23

V Lubech se diváci určitě nenudili. Do kabin šli domácí s tříbrankovým náskokem a vypadalo to na poklidnou cestu ke třem bodům. Jenže hosté výsledek ve druhém poločase zdramatizovali, Luby však sebemenší myšlenky na obrat nedovolily a třemi dalšími góly si pojistily vítězství.

Poslat fotky a informace ze zápasu nebylo nikdy jednodušší. Jak na to se dozvíte zde.

Úvod zápasu byl vyrovnaný, kdy si ani jeden tým zajímavější příležitost nevypracoval. Skóre se poprvé měnilo v 18. minutě, kdy hlavou překonal brankáře kapitán domácích Jiří Matějka. Ve 35. minutě se domácí radovali podruhé, tentokrát se o gól postaral po spolupráci s Matějkou Matěj Pivoňka. A opět oni dva! Ve 44. minutě Matějka nacentroval na Matěje Pivoňku a ten hlavou překonal Boučka. Luby byly v prvním poločase maximálně efektivní, což se určitě nedá říct o hostech, kteří si několik zajímavých příležitostí vypracovali, gól však nedali.

Kolikrát se ve fotbale stalo, že tým ztratil i tříbrankové poločasové vedení. Luby nechtěly nic podcenit a dál se hnaly do zakončení. V desáté minutě druhé půle Matěj Pivoňka proměněným únikem zkompletoval hattrick, Luby vedly 4:0 a bylo po zápase. Anebo ne? Dobřany totiž nic nezabalily a po chvíli snížily, když nepříliš povedený centr našel cíl až za zády domácího brankáře Šíta. Pár chvil nato to bylo už jen o dva góly, to když se trefil Petr Hejhal.

 

Uběhlo jen pár sekund od rozehrání ze středového kruhu a radovali se domácí. Pohlednou kolmici zúročil Jiří Matějka a bylo to opět o tři góly – 5:2. O šestý a sedmý gól se postaral Marek Kutka, respektive Jiří Matějka, a Start tak zvítězil vysoko 7:2.



Ohlasy k zápasu


TJ Start Luby
Tomáš Partyngl, hráč: Do zápasu proti Dobřanům jsme vstupovali s jasným cílem - vyhrát. Remíza by pro nás za dané situace byla prostě málo, museli jsme udržet krok s Horažďovicemi a navíc jsme chtěli konečně zase stoprocentně bodovat. V úvodních minutách se hrála celkem vyrovnaná partie, vedení jsme na svou stranu překlopili díky Jirkovi Matějkovi v 18. minutě po využití volného přímého kopu a následné hlavičce našeho kapitána. 35. minuta přinesla gól číslo dva, Matěj Pivoňka si krásně narazil s Matějkou a brankáři následně nedal šanci. O takzvaný gól do šatny se postaral ve 44. minutě opět Pivoňka, tentokrát hlavou, centrem z levé strany ho našel opět Jirka Matějka. Do kabin se tedy šlo za stavu 3:0. Hosté nás během prvního poločasu také potrápili, měli tam nějaké zajímavé šance, převážně hrozili z rychlých brejků po křídle, naštěstí jsme si s tím poradili. Věděli jsme, že ještě není nic hotového a že ve druhém poločase musíme přidat minimálně ještě jeden gól, což se nám povedlo. Matěj Pivoňka v 55. minutě postupoval sám na brankáře, proměnil a zkompletoval svůj hattrick. Následně oslavil třetí branku sundáním dresu a tím si tak definitivně zajistil vyhranou sázku o pěkně drahou večeři, na kterou ho pozve náš gólman Domino Šít. Přesně o 10 minut později přišlo snížení, když hosté chtěli centrovat a centr spadl až za záda Domina Šíta. My prostě takový haluzáky dostáváme furt, takže už nás to ani nepřekvapilo a jeli jsme dál. O pět minut později jsme už inkasovali z pořádné střely, sice z první na bránu za druhý poločas od hostů, ale inkasovali, 4:2. Tento výsledek na tabuli nesvítil snad ani minutu, protože Jirka Matějka nás poslal opět do vedení o tři branky. V 78. minutě se konečně trefil i Mára Kutka, který již v tomto zápase svou tutovku zahodil, naštěstí teď nechyboval a podtrhl tak svůj skvělý výkon. Na konečných 7:2 upravil opět Jirka Matějka, který se nejlépe zorientoval ve skrumáži v hostujícím vápně a snad stehnem nebo kolenem taktéž zkompletoval hattrick. Naprosto zaslouženě jsme vyhráli 7:2 a zpravili jsme si chuť z posledních dvou kol. Snad nám to takhle střílet bude i v Rokycanech.

TJ Dobřany
Jakub Volák, brankář: Do utkání v Lubech se vstoupilo s několika změnami v sestavě oproti předchozím zápasům, zejména z důvodu zranění některých hráčů a dání příležitosti mladším klukům. Od začátku se hrál podle mě atraktivní zápas na obě strany. Oba celky chtěly hrát fotbal a škoda, že jsme neproměnili první velkou šanci zápasu. Možná by se utkání vyvíjelo jinak. Ale na kdyby se nehraje a v první půli trestali třikrát domácí, kteří nám ukázali lekci z produktivity. Kluky to ale nesrazilo na kolena a myslím, že když se ve druhé půli snížilo na 4:2, mohlo domácím zatrnout. Jenže jsme vlastními chybami dovolili Lubům znovu odskočit a pak si to zkušenější kluci kolem Matějky a Pivoňky, bez kterých si myslím by domácí tým nebyl tak ofenzivně silný, pohodlně uhlídal a ještě potrestal naší defenzivní nedůslednost. Bez ohledu na výsledek bych chtěl ale naše kluky pochválit, že nic nezabalili a oproti některým předchozím zápasům se směrem dopředu snažili dostávat do šancí a bylo vidět, že i navzdory postupně narůstajícího negativního skóre, je otevřený fotbal bavil. Snad to v posledních zápasech přestavíme v alespoň 6 bodů, ať je dokopná veselejší.

Sestavy


TJ Start Luby
D. Šít [-] - J. Matějka [-] , D. Vozka [-] , M. Kutka [-] (79. Š. Tomaka [-] ) , V. Řeřicha [-] , L. Marek [-] , T. Partyngl [-] , H. Pikhart [-] , D. Beránek [-] (79. V. Koželuh [-] ) , P. Čipera [-] (68. R. Holub [-] ) , M. Pivoňka [-] (89. P. Chládek [-] )

TJ Dobřany
O. Bouček [-] - P. Brabec [-] , T. Klír [-] (77. P. Matula [-] ) , M. Fejka [-] (77. J. Roubíček [-] ) , A. Černý [-] , M. Smola [-] , M. Hájek [-] , M. Hohlberger [-] , T. Helus [-] (56. P. Hejhal [-] ) , T. Holeček [-] (54. M. Homr [-] ) , L. Radič [-]

ŽK: 55. M. Pivoňka - 26. M. Hájek , 72. M. Hohlberger .
Počet diváků: 125. Rozhodčí: Petrželka František - PRESSL Václav, PAUR Roman.

Našli jste nějakou chybu? Rádi ji opravíme.

Stačí ji jednoduše napsat přímo k zápasu pomocí tlačítka Poslat report, co nejvíce nám nedostatek popište a my zajistíme, aby vše bylo v pořádku.

Komentáře

Pro psaní komentářů musíte být přihlášen.

Tip: výhra domácích

Tip: výhra domácích

Tip: výhra domácích

Tip: výhra domácích

Tip: výhra domácích

Tip: výhra domácích

Tip experta: výhra domácích

Luby si budou chtít spravit chuť z minulého kola a schytají to Dobřany, tipuji výhru domácích.

Tip experta: výhra domácích

Luby si budou chtít spravit chuť z minulého kola a schytají to Dobřany, tipuji výhru domácích.

Tip: výhra domácích

Tip: výhra domácích

Tip: výhra domácích

Tip: výhra domácích

Tip: výhra hostů

Tip: výhra hostů

Tip: výhra hostů

Tip: výhra hostů

Tip: výhra domácích

Tip: výhra domácích

Tip: výhra domácích

Tip: výhra domácích