8.kolo, Vysočina | Třebíč | Okresní přebor , 2024-2025

--

Nové Syrovice zvládly domácí zápas s Koněšínem

31. J. Chrásta , 61. M. Sosnar , 75. T. Lang (p.) , 85. M. Hejl - 49. P. Špaček , 71. P. Čermák
20

Fotbalisté Nových Syrovic dokázali zvítězit na svém hřišti nad nováčkem soutěže z Koněšína 4:2 a po neúplném kole se vyhoupli na druhou příčku tabulky

Domácí o gól lepší

Fotbalisté Nových Syrovic přivítali po týdnu odpočinku způsobené nepřízní počasí a záplavami v celé České republice nováčka soutěže z Koněšína. Hosté zatím v prvních kolech působí velice sympaticky a určitě si věřili i zápase s třetím celkem tabulky Novými Syrovicemi. Domácí tým byl v tomto zápase favoritem, ale dlouho se nemohl prosadit přes hostující obranu. To se nakonec podařilo po půl hodině utkání kdy Ve 31, minutě otevřel skóre zápasu Jakub Chrásta -1:0. Hosté se sice snažili rychlými protiútoky, ale jejich příležitosti byly nevyužity a do kabince tam odcházela za  jednogólového vedení domácího týmu.

Hosté sice vyrovnali, ale domácí si výhru vzít nedali

Ve druhém poločase se ale hostům podařilo brzy vyrovnat, když ve 49 minutě Pavel Špaček překonal poprvé domácího brankáře -1:1. Domácí celek však nechtěl doma darovat body a 61. minutě Miroslav Sosnar vrátil domácímu celku vedení na 2:1. Hostující tým však byl nadále nebezpečný a v 71. minutě bylo opět vyrovnáno, tentokrát zásluhou Pavla Čermáka -2:2. Hosté se však z vyrovnání neradovali dlouho a v 75. minutě vrátil domácím po třetí v zápase vedení z pokutového kopu Tomáš Lang -3:2. Toto vedení si již domácí celek nenechal vzít a navíc v 85. minutě Michal Hejl dokázal navýšit skóre na 4:2, což pro domácí celek již nebyl problém do konce zápasů udržet.

SK Nové Syrovice
Kratochvíl Jiří, trenér: První půle z naši strany nebyla moc dobrá, na to, že jsme hráli s větrem. Ve druhé půli jsme nechali soupeře i vyrovnat hrozil převážně z brejků. Hosté měli vepředu rychlíky. Každopádně nás vyrovnání nerozhodilo a začali jsme hrát fotbal po zemi. A to přineslo ovoce a zaslouženě vyhráli 4:2. Dnes jsme soupeři nabídli po našich chybách zase nějakou branku ale to by jsme nebyli my. Jde o to jak se k tomu postavíme a hrajeme naši hru.

TJ Koněšín
Dvořák Štěpán, hráč: Za větrného počasí se odehrálo utkání, které zejména v první půlce nebylo kvalitou na úrovni okresního přeboru. Do druhého poločasu jsme šli s jednogólovou ztrátou vstřelenou vlastním gólem. Ve druhé půlce jsme jsme se sice snažili dotahovat, ale Syrovicím se povedly dvě pěkné kombinační akce, odskočily nám na dva góly a my už nebyli schopní se zápasem nic udělat. Pro nás rozhodně ztráta, nehráli jsme naši hru kterou umíme.

P. Novák [-] - J. Chrásta [-] (69. J. Železný [-] ) , M. Sosnar [-] , J. Dubský [-] (89. M. Dubský [-] ) , M. Hejl [-] , T. Lang [-] , P. Ferdan [-] (58. J. Vlček [-] ) , O. Dubský [-] , M. Procházka [-] , R. Janoušek [-] , D. Růžička [-]