--

Sobotní mikulovické menu - uzený kapr z Holic

20. Z. Chmelík , 29. P. Štěpán , 52. Z. Chmelík , 54. J. Plesinger , 82. T. Voda , 84. J. Kříž (p.) - 88. J. Dědič (p.)
10

V sobotním odpoledni byla v Mikulovicích k mání skutečná delikatesa - v místní hospůdce i na hřišti. Uzený kapr z Holic! SK-1.FC Mikulovice si po výborném výkonu poradily s SK Holice "B" jasným rezultátem 6:1, nejen dvěma góly se blýskl Zdeněk Chmelík.

Zabijácký instinkt

Proti rezervě Holic nastoupily Mikulovice posíleni tentokrát pouze o jedinou futsalovou hvězdu - Zdeňka Chmelíka. Ten však podal vynikající výkon a byl rozhodně nejlepším hráčem na ploše.

Před začátkem zápasu prohlásil útočník Josef Plesinger s nadsázkou:

"Dnes z futsalových posil pouze Chmelík. Mladí se bouří, chtějí hrát. Někteří nesou těžce, že nejsou v základu."

Každopádně zvýšená konkurence Mikulovicím svědčí, tým se herně posouvá, což se projevilo na výkonu všech modrých, kteří do utkání zasáhli. Hosté z Holic nehráli nijak špatně, jak by konečný výsledek napovídal, nezvládli však zejména pasáže hry po ztrátě míče, kdy se mávnutím proutku stali z domácích fotbalistů zabijáci s jediným cílem - dát gól!

Po počátečním oťukávání udeřily Mikulovice ve 20.minutě. Po faulu na Chmelíka střílel z volného kopu Kříž, skákavý balón brankář Sedlák asi trochu podcenil a vyrazil ho přímo na kopačky Chmelíka. Před ním zívala prázdná brána - 1:0.

Hosté hrozili zejména ze standardních situací, dvakrát měl možnost volného kopu Černý, v obou případech zastihl bdělého Červenku.

Ve 29.minutě hry navýšili domácí vedení na 2:0, rychlý přechod dopředu zastihl holickou defenzívu v nedbalkách a spolupráce Chmelíka se Štěpánem skončila trochu šťastně v síti - 2:0.

Takticky výborně sehraný poločas mohl dovršit opět Chmelík, ve 36.minutě vyběhnuvší brankář Sedlák jen sledoval, zda dalekonosný lob skončí potřetí v bráně. Chybělo pár čísel.

Mikulovice nepolevily ani za jasného stavu

Hostující Holice nehrály v první půli opticky hůře, držení míče měly vyšší, do šancí je ale pevná domácí obrana nepouštěla. Jejich plány na zvrat vzaly za své velmi brzy. V 52. a 54.minutě totiž Mikulovice předvedly dva rychlé kontry do otevřené obrany, po kterých bylo prakticky hotovo.

Nejprve si Chmelík po kombinačním ťukesu s Křížem vychutnal gólmana Sedláka a o dvě minuty později zakončil zprava svou šanci neomylně k tyči Plesinger - 4:0.

Sympatické bylo, že ani za tohoto stavu domácí v ostražitosti a nasazení vůbec nepolevili, vzájemné povzbuzování po každé vydařené defenzivní i ofenzivní akci bylo obdivuhodné. Daří se a z fotbalistů to vyzařuje.

Je potřeba pochválit i hosty, kteří to nezabalili a snažili se do poslední minuty alespoň o čestný úspěch v síti brankáře Červenky. Ten se vyznamenal zejména v 58.minutě, kdy vytáhl nepříjemnou střelu ze šibenice.

Další dva góly si schovali domácí do úplného závěru a opět je dělily pouhé dvě minuty. Nejprve v 82.minutě po přetaženém rohu vrátil ekvilibristicky míč před bránu Kříž a střídající Voda zblízka překonal Sedláka popáté. A v 84.minutě po faulu ve vápně odpískal rozhodčí Rambousek penaltu, kterou Kříž s jistotou proměnil - 6:0.

Mikulovická jednička Červenka nakonec čisté konto neudržela. V 88.minutě se kopal pokutový kop i na druhé straně a hostující Dědič se nemýlil - 6:1.

Mikulovice zvítězily po výborném výkonu naprosto zaslouženě a jsou na druhém místě tabulky jediným pronásledovatelem zatím dominantního Titanicu Srch.

SK-1.FC Mikulovice
Zdeněk Formánek, trenér: "Výsledek hovoří o jednoznačném zápase, ale průběh takový nebyl. Soupeř byl velmi dobrý na balóně, ale narazil na naši dobrou obranu a rychlé protiútoky pak rozhodly."

F. Červenka [-] - V. Novotný [-] (72. A. Hattan [-] ) , J. Vencl [-] , J. Hyxa [-] - J. Kříž [-] , O. Těšínský [-] , R. Stefanov [-] (67. V. Bříza [-] ) , T. Karlík ml. [-] - Z. Chmelík [-] , P. Štěpán [-] (80. M. Karlík [-] ) , J. Plesinger [-] (56. T. Voda [-] )