--

--

Posila jako bič!

9

Na poslední chvíli přivedl TJ Sokol Újezd do svých útočných řad posilu - Jiřího Kolínka z Nového Hradce. A ten se ukázal v novém působišti famózně, v dohrávaném zápase s Řečany nad Labem se trefil hned dvakrát a výrazně tak přispěl k jasné výhře 3:0. Újezd se tak pozitivně nabudil na nedělní šlágr kola s neporazitelným Titanicem Srch.

První dotek s balónem a hned gól

Lepší úvod si Kolínek v Újezdu nemohl vysnít, hned první jeho dotek s balónem skončil úspěšně v síti hostujícího gólmana Cincibuse. 1.minuta a gól! Bendig našel na křídle Zounara, ten vyrobil milimetrový centr na hlavu Kolínka a necelá stovka diváků mohla začít slavit - 1:0.

Takový úvod, to si Újezd a vlastně každé mužstvo nechá líbit. To se pak hraje samo. Řečany takový start naopak srazil do podprůměru a přestože hra v poli nebyla nijak mimo rovnováhu, nebezpečných situací vymysleli hosté minimum.

Domácí byli na koni a v 15.minutě už to bylo o dva góly. Neobvyklé a překvapivé řešení volného kopu zakončoval přesně a nekompromisně Gočaltovský - 2:0.

Definitivní ranou bylo pro hosty odstoupení jejich špílmachra Munzara v 31.minutě, kdy si při střele natáhl přední stehenní sval.

Kolínek jako druhý Homba?

Ve druhém poločase si domácí fotbalisté především hájili nadějné vedení, soustředili se především na to, aby udrželi Řečany na dištanc.

Navíc pojistku přidala opět nová akvizice Kolínek, když v 61.minutě upravil na konečných 3:0. Další utkání ukáží, zda Újezd našel adekvátní náhradu za svého střelce Jiřího Hombu. Ten odešel před touto sezónou do Týnce nad Labem.

V tabulce se domácí Sokol díky třem získaným bodům posunul právě před svého středečního soupeře. V neděli ale do Újezdu zavítá mnohem těžší kalibr - dosud neporazitelný Titanic Srch.

Michal Zounar, kapitán domácích, před tímto ostře sledovaným duelem burcuje:

"Hlavně doufám, že nás to nakopne! Tenhle impulz jsme potřebovali. Konečně jsme dokázali hrát to, co chceme a v neděli bez respektu k prvnímu prostě Srch zválcujeme! Nebo aspoň v mojí hlavě to tak je a věřím, že se ke mně přidá i celý tým!"

Sokol Újezd
Michal Zounar, kapitán: "Hrál jsem netradičně levého beka, takže jsem celý zbytek včerejšího dne hledal plíce!"

SK Řečany nad Labem 1920
David Munzar, hráč: "Hra docela vyrovnaná, ale my se na rozdíl od domácích do pořádné šance prakticky nedostali. Újezd mohl vyhrát i vyšším rozdílem, ale díky zákrokům Cincibuse je rozdíl jen třígólový."