--

--

Dříteč - další pán na holení

13

V páteční předehrávce 5.kola Okresního přeboru Pardubic zvítězili fotbalisté Titanicu Srch na hřišti Sokola Dříteč 1:7 a dosud neztratili v soutěži ani bod. Díky hattricku dosáhl kanonýr Tomáš Rolinek metu 11 branek a úspěšně tak převzal štafetu krále střelců po loňském šampionovi Radkovi Bukačovi. Dříteč hřeje alespoň fakt, že jedinkrát odčarovala kouzlo neprůstřelnosti brankáře Mičjana.

První půli ještě domácí drželi krok

V prvním poločase, před zraky osmi desítek diváků, nebyly stroje lodě jménem Titanic ještě tak zahřáté a dominantní, jak napovídá konečný výsledek. Domácí hráči nedovolili nasazením a obětavostí rozvinout klasickou kombinační hru Sršňů.

Na úvodní branku se tedy čekalo poměrně dlouho až do 24.minuty. Kdo jiný mohl nasměrovat hosty tím správným směrem než Rolinek! Ve vápně se zorientoval ze všech nejrychleji a otevřel skóre - 0:1.

Po utkání si posteskl domácí kapitán Radek Vrážel:

"Srch má v kádru cca 13 nadstandardních fotbalistů, včetně jednoho hokejisty, který umí hrát bohužel i fotbal."

Domácí Sokol ale držel krok se svým soupeřem nadále, soustředil se zejména na obranu a tato taktika vycházela až do 41.minuty, kdy dvougólové vedení do šaten zajistil hostům hlavou Trupl. Autorem přesného centru byl Kopecký - 0:2.

Po třetím gólu rozpad

Ve druhém poločase už domácí dovolili lídrovi soutěže mnohem více a nedůslednost se pomalu projevovala na narůstajícím přídělu branek za zády brankáře Zahradníka. Samozřejmě že to byl i důsledek toho, že za stavu 0:2 se Dříteč rozhodla zkusit i útočné štěstí a dozadu už nezbývalo tolik sil jako v prvním poločase.

Uklidňující branku na 0:3 vstřelil Horyna po několikapřihrávkové kombinaci ve 52.minutě. A v 55.minutě už to bylo o čtyři góly, když v disciplíně, kterou zná dobře i z hokeje - samostatném úniku - nezaváhal Rolinek.

Za tohoto stavu se dostali ke slovu i domácí, leč v několika šancích zejména po standardních situacích zůstávala brána Mičjana zakletá.

Srch se fotbalem dobře bavil a výsledkem byly další pohledné, gólově zakončené akce. Úspěšnými střelci se stali Maivald, Rolinek a Chmelař - 0:7.

A tak jedinou kaňkou z pohledu hostů na vydařeném představení byl čestný úspěch Kušníra z 86.minuty - 1:7. Neprůstřelnost Mičjana tak skončila po dlouhých 356 minutách hry!

Sokol Dříteč
Radek Vrážel, kapitán: "Gratulace Srchu k bodům i výkonu. Na jejich fotbal je radost se dívat, už není ale radost s nimi ten fotbal hrát. Jsem rád, že je máme za sebou, nyní se musíme soustředit na jiné zápasy. Po třetím gólu se naše hra rozpadla, i když jsme se stále snažili. Za tuto bojovnost naše kluky chválím."

M. Zahradník [-] - L. Pošva [-] (87. T. Turina [-] ) , R. Vrážel [-] , T. Prorok [-] , V. Divišek [-] , M. Bednář [-] , D. Horáček [-] - V. Polívka [-] - Š. Kušnír [-] , D. Bureš [-] , T. Hájek [-] -