6.kolo, Vysočina | 1.B třída sk. B, 2024-2025

--

--

Budějovice rozhodly hned v úvodu

30

Dvě brzké slepené branky domácích určily ráz zápasu. Hosté poté už jen marně dotahovali.

Domácí po půli vedli

V 6. kole přivítaly na hřišti v Litohoři M. Budějovice mužstvo Počítek. A bylo to domácí mužstvo, které ihned v první minutě zahrozilo z autového vhazování, kdy volej J. Čecha ze vzduchu vytahoval mimo tři tyče Toman. V 7. minutě začala akci domácí obrana, Pařízek následně dlouhou přihrávkou otočil hru na Fedru, který míč potáhl přes svého obránce a jeho přihrávku doklepával do brány Stark - 1:0. O dvě minuty později rozjel znovu akci na vlastní polovině Martin Pařízek, který nejprve přihrál Premarovi, ten Fedrovi, jenž si míč znovu vyměnil s Pařízkem, přihrávku P. Stark tentokrát netrefil, ale k odraženému míči měl nejblíže právě Pařízek a střelou zvýšil na 2:0. Hosté neponechali nic náhodě a v 11. minutě snížil na rozdíl jedné branky Mašek, který se trefil náramně do šibenice z dobrých 25 metrů - 1:1! Šance si vytvářela obě dvě mužstva a diváci se určitě nenudili. Ve 22. minutě zachytil špatnou přihrávku hostující obrany Kosmák, obešel brankáře, ale nepřesnou přihrávkou zkusil najít lépe postaveného spoluhráče, čímž zahodil slibnou situaci. Ve 31. minutě proběhl za obranu Budějovic Janů, samostatný únik ale zákrokem vychytal Rumíšek. Za pár vteřin propadl balón domácí obranou a Rumíšek opět skvěle zasahoval na zadní tyči a podržel svůj tým. Nedáš dostaneš, a tak se na opačné straně odrazila střela Pařízka ke Kosmákovi, který poslal míč do sítě - 3:1. Do poločasové pauzy musel další samostatný únik likvidovat Rumíšek, čímž podržel poločasové dvoubrankové vedení domácího mužstva.

Domácí si vedení pohlídali

Do druhé půle vlétli doslova hosté z Počítek, pár vteřin po změně stran snížil na těsný rozdíl L. Filippi - 3:2. Poté likvidoval tvrdou střelu Kosmáka po prokličkování obranou hostující Toman. Dalším zákrokem se vyznamenal o minutu později, kdy si poradil i s přízemní střelou Tržila, jenže v 51. minutě míč přeci jen vytahoval ze své sítě. Fedra potáhl míč po křídle, jeho tvrdou přihrávku orazítkoval Čech z malého vápna do břevna, ale míč se odrazil obloučkem zpět před bránu a ve vzduchu byl Čech nejvýše, a tak hlavičkou upravil na 4:2. Počítky nesložili zbraně a pokračovali v ofenzívě. Nejprve v 67. minutě zastavoval slibně se vyvíjející útok Tržil taktickým faulem, jenže následný centr z přímého kopu tečoval před Rumíškem do sítě střídající Zeman - 4:3. Do konce utkání se stav mohl změnit na obou stranách, Budějovice zahodili své příležitosti především v posledních minutách, definitivní tečku nepřidal ani Stark ani Čech. Počítky zas nedokázaly usměrnit míč pod břevno opět po centru z přímého kopu pět minut před koncem. Domácí tak úspěšně ubránili jednobrankové vedení a připisují si po minulé porážce opět tři body do tabulky.

SK Moravské Budějovice
Libor Stehlík (vedoucí): Zápas který mohl skončit kupříkladu 7:7. Obě mužstva měla nespočet šancí, ale my byli ti, co vstřelili o branku víc. Bereme důležité tři body do tabulky.

SK Transformátor Počítky
Lukáš Sláma (hráč): Opět stejná písnička. Nejsme horším týmem, že bychom měli prohrát, ale strašně nás sráží chyby v obranné činnosti. Strašně se na gól nadřeme a lehce inkasujeme. Příští zápas musíme nechat na hřišti všechno a vyhrát!

L. Rumíšek [-] - J. Horecký [-] (84. M. Premar [-] ) , O. Fedra [-] , M. Pařízek [-] (78. K. Svoboda [-] ) , J. Tržil [-] (73. J. Kodajek [-] ) , P. Benda [-] , P. Stark [-] , M. Premar [-] , J. Čech [-] , J. Kosmák [-] , J. Benda [-]

F. Toman [-] - A. Chmelíček [-] , L. Sláma [-] , J. Peška [-] (78. D. Bednář [-] ) , M. Řeháček [-] (60. J. Zeman [-] ) - J. Mašek [-] , D. Bednář [-] (46. M. Macky [-] ) , O. Šulc [-] - M. Filippi [-] (46. J. Koudelka [-] ) , T. Janů [-] , L. Filippi [-] -

ŽK: 59. P. Benda , 66. J. Tržil , 68. M. Pařízek , 86. P. Stark - 22. T. Janů , 38. D. Bednář , 73. J. Peška , 90. L. Filippi .
Počet diváků: 50. Rozhodčí: MACHÁČEK David - TOMŠŮ Václav, MYŠKA Roman.