5.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. A, 2024-2025

--

Merklín po obratu zničil Černošín 6:1

48. O. Haník , 55. R. Šobr , 59. O. Haník , 68. D. Ritter , 70. O. Haník , 77. J. Vachovec - 22. D. Bláha
19

TJ Sokol Merklín se po nevýrazném prvním poločase dokázal vzchopit a ve druhé půli naprosto rozdrtil hostující TJ Sokol Černošín 6:1. Hattrickem se blýskl Oldřich Haník a Merklín si připsal zasloužené tři body po drtivé kanonádě. Černošín po slibné první půli ve druhém dějství úplně vypadl z role a konečný výsledek je tak velmi krutý.

První poločas se odehrával v opatrném tempu, kdy oba týmy hledaly svou hru. Hosté z Černošína se spoléhali na dlouhé nakopávané balony, díky kterým využívali svou fyzickou převahu. Domácí Merklín měl problémy s touto taktikou a ve 22. minutě se hosté ujali vedení díky trefě Dominika Bláhy. Černošín do přestávky udržel náskok 1:0, přestože tempo hry bylo pomalé a bez výraznějších šancí.

Po přestávce jako by na hřiště nastoupil úplně jiný Merklín. Domácí tým začal roztahovat hru po celém hřišti, což hosté nezvládali bránit. Už ve 48. minutě vyrovnal Oldřich Haník a o sedm minut později Radek Šobr otočil zápas na stranu domácích. Hostující Černošín od té chvíle herně zkolaboval, a to plně otevřelo prostor pro další útoky Merklína. V 59. minutě přidal svůj druhý gól Oldřich Haník, který v 70. minutě završil hattrick. Do té doby už stihl ještě v 68. minutě zvyšovat David Ritter na 4:1 a v 77. minutě pečetil potupnou prohru Černošína Jakub Vachovec gólem na konečných 6:1. Černošín měl zápas dobře rozehraný, ale po kolapsu ve druhé půli se vrací domů bez bodů a s těžkou porážkou.

TJ Sokol Merklín
Jakub Kraus, předseda: ,,V první půli jsme se přizpůsobili hře soupeře, jejich nakopávané balóny nám nesedly a nestíhali jsme fyzicky. Od druhé půle se nám hrálo mnohem lépe, začali jsme dobře roztahovat hru a s tím přišli i branky. Za vyzdvižení stojí určitě hattrick Oldřicha Haníka a také návrat našeho Martina Voráčka, který pokud vydrží po zbytek sezóny zdravý, tak bude týmu velkou oporou."

TJ Sokol Černošín
Vladimír Turek, trenér: ,,V první půli jsme měli několik šancí, ze kterých jsme dokázali vstřelit pouze jeden gól, neumíme zakončovat akce. K druhému poločasu nevím co říct, tohle jsem ještě nezažil, naše mentální stránka naprosto odešla, psychika šla dolů a akorát se to nabalovalo v průběhu utkání. Ze 4 zápasů nemáme ani jednu výhru a děláme si to těžký, kluci se z toho musí otřepat a věřím že body začneme sbírat.

Š. Bacík [-] - L. Bláha [-] , A. Kozák [-] (62. M. Voráček [-] ) , V. Čížek [-] , O. Haník [-] (82. J. Ušiak [-] ) , M. Liška [-] , D. Ritter [-] , D. Marek [-] , R. Šobr [-] (82. S. Žižka [-] ) , J. Vachovec [-] , T. Tyshkivskyi [-] (70. M. Schejbal [-] )

A. Kozelka [-] - M. Laub [-] (69. J. Kubovský [-] ) , R. Havel [-] , J. Šedivý [-] (69. V. Gondorchyn [-] ) , T. Vondraš [-] - R. Panuška ml. [-] , R. Drozda [-] , O. Kravchenko [-] - B. Horhol [-] (58. V. Shelymovets [-] ) , O. Poliak [-] (77. P. Černý [-] ) , D. Bláha [-]

ŽK: 32. R. Šobr , 34. D. Ritter , 37. O. Haník , 45. V. Čížek - 54. T. Vondraš , 57. B. Horhol , 65. J. Šedivý .
Počet diváků: 88. Rozhodčí: Rubáš Jaroslav - ŠÁLKOVÁ Helena, HOŠEK Jaroslav.