5.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. A, 2024-2025

--

--

Stod si odváží cenné vítězství z Dlouhého Újezdu po výhře 2:0

19

V sobotním utkání se TJ Slavoj Stod postavil silnému soupeři z Dlouhého Újezdu na jejich trávníku a odvezl si důležité tři body po vítězství 2:0. Domácí tým sice dlouho držel krok, ale dvě trefy hostů v 8. a 78. minutě rozhodly o osudu zápasu.

V Dlouhém Újezdě se v sobotu 21. září odehrálo napínavé střetnutí mezi domácí Spartou a hostujícím týmem Slavoje Stod. Hosté začali utkání velmi aktivně a už v 8. minutě otevřel skóre přesnou střelou Oliver Kastelic. Prvních 15 minut patřilo jednoznačně Stodu, který dominoval hrou a měl více ze hry. Poté se domácí vzchopili a hra se vyrovnala. Oba týmy se snažily vytvářet šance, ale žádná z nich se už v prvním brankou neskončila. Do kabin se tak odcházelo za stavu 1:0 pro hosty.

Druhý poločas se nesl v podobném duchu, oba týmy bojovaly o každý míč, ale dlouhou dobu se skóre neměnilo. Od 70. minuty však domácí jako by přestali držet herní rytmus. Kombinace jim nevycházely, hra byla křečovitá a Stod toho dokázal využít. V 78. minutě přidal pojistku Matěj Douša, který zvýšil na 2:0. Domácí tým se v závěrečných minutách nedokázal dostat zpět do hry a Stod si tak bezpečně došel pro vítězství. Hosté si odvezli cenné tři body z půdy silného soupeře, který v závěru nedokázal na vývoj zápasu reagovat.

TJ Sparta Dlouhý Újezd
Jan Švábek, trenér: ,,Inkasovali jsme brzký gól již v 8. minutě, od té doby se hrál vyrovnaný zápas. Řekl bych, že jsme až do 70. minuty byli lepším týmem, ovšem poslední dvacetiminutovka nám vůbec nesedla, jakoby jsme dostali nějakou křeč, nevycházelo nám skoro nic a už vůbec ne hra s míčem. Šance. které si vždy vypracujeme nedokážeme proměnit, a pak nás to stojí body jako v tomhle případě."

TJ Slavoj Stod
Petr Kučera, trenér: ,,Odehráli jsme velmi solidní zápas a konečně jsme si připsali venkovní výhru. Celý zápas jsme byli velmi soustředěný, poctivý, pracovitý a dokázali svoje šance proměnit. Soupeř nás možná první poločas podcenil a to jsme měli určitě více ze hry, ve druhém byli pak domácí určitě nebezpečnější i co se šancí týče, nás podržel Šampus v bráně, ale od toho ho tam máme. Tahle výhra se určitě počítá, protože co jsem poznal zatím tuhle soutěž, tak byl Újezd nejsilnější protivník. Body budeme chtít potvrdit hned v úterý, proti největšímu favoritovi soutěže, nebojíme se!"

P. Zušťák [-] - V. Zeman [-] , V. Šesták [-] , M. Zeman [-] , D. Gabčo [-] , R. Blatnický [-] (70. D. Čoka [-] ) , A. Eidelpes [-] (83. V. Pešek [-] ) , D. Lončík [-] , M. Pažountka [-] , M. Stoklasa [-] , J. Synek [-]

M. Šampalík [-] - V. Patera [-] (72. P. Vlk [-] ) , T. Vítek [-] , V. Rataj [-] , D. Duchek [-] (60. F. Höfler [-] ) - P. Kučera [-] , D. Tesárek [-] , Z. Pašek [-] (46. M. Douša [-] ) , D. Lihm [-] (82. O. Lihm [-] ) , O. Kastelic [-] - M. Lopata [-] (46. T. Honal [-] )

ŽK: 60. J. Synek , 74. D. Čoka - 39. D. Lihm , 87. V. Rataj .
Počet diváků: 60. Rozhodčí: KRÁL Andrej - KŘEN Jiří, FRGAL Lukáš.