5.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. A, 2024-2025

--

Líně na domácím trávníků přetlačili Mrákov 3:2

15. L. Kastl , 30. J. Kracík (p.) , 72. J. Kracík (p.) - 45. T. Duffek , 93. V. Duffek
19

TJ Baník Líně si připsal cenné vítězství 3:2 nad TJ Sokol Mrákov v sobotním dopoledním zápase. Ačkoli domácí nastoupili v oslabené sestavě, kde museli nasadit několik dorostenců, jejich týmový výkon byl stabilní a rozhodující. Mrákov měl sice více šancí, ale skvělé zákroky brankáře Líní a dva přesné zásahy z penalty od Jaroslava Kracíka rozhodly o těsném vítězství domácích.

Na hřišti v Líních se v sobotu 21. září odehrál napínavý zápas mezi domácím Baníkem Líně a hostujícím týmem Sokola Mrákov. Líně byly oslabeny, několik klíčových hráčů chybělo, a tak muselo do zápasu zasáhnout pět domácích dorostenců, kteří však ukázali skvělou bojovnost. Střední obránce Adam Fišer, jediný dorostenec v základní sestavě, odvedl výborný výkon. Skóre zápasu otevřel ve 15. minutě domácí stoper Lukáš Kastl, který po centru do vápna hlavičkoval přesně na 1:0. Líně zvýšily na 2:0 ve 30. minutě z penalty, kterou proměnil Jaroslav Kracík. Hosté z Mrákova měli své šance, ale v první půli se prosadili jen jednou, když Tomáš Dufek krásnou střelou k tyči snížil na 2:1.

Druhá polovina zápasu vypadala prakticky stejně jako ta první. Oba týmy si vytvářely šance, chvíli byl aktivnější Mrákov, chvíli zase Líně. Domácí brankář několikrát skvěle zasáhl a podržel svůj tým. V 72. minutě dostali Líně šanci zvýšit náskok opět z penalty a Jaroslav Kracík nezaváhal, čímž zvýšil na 3:1. Mrákov se nevzdal a v závěru zápasu se jim podařilo snížit. Václav Duffek hlavičkou v malém vápně upravil skóre na konečných 3:2, ale na vyrovnání už hostům nezbyl čas. Domácí Líně tak i přes oslabení, ale výrazné nasazení a bojovnost odchovaných dorostenců získaly cenné tři body v napínavém a vyrovnaném utkání.

TJ Baník Líně
Vladislav Zítka, trenér: ,,Do utkání jsme nevstoupili s ideální sestavou, v základu musel hrát dorostenec Adam Fišer, který však odehrál skvělé utkání a všichni ostatní dorostenci z lavičky také nezklamali. Utkání bylo za mě určitě vyrovnané, šance na obou stranách a nakonec ze zápasu odcházíme my ti šťastnější. V klíčových momentech nás podržel brankář a my tak bereme důležité první 3 body do tabulky."

TJ Sokol Mrákov
Václav Krch, trenér: ,,Vyrovnané utkání, ve kterém jsme vstřelili pouze dva góly, i když jsme si šancí opět vypracovali spousty. Zakončení a finální řešení situací vnímám jako největší problém našeho týmu, víme na čem pracovat. Předvedená hra nebyla špatná, ale udělali jsme opět dvě osobní chyby v obraně a to nás dneska stálo zápas, děkujeme za utkání. "

J. Fikrle [-] - A. Fišer [-] (61. R. Zach [-] ) , A. Lobanov [-] (61. J. Umlauf [-] ) , J. Kracík [-] , Y. Levchenko [-] (87. D. Němec [-] ) , O. Svoboda [-] , M. Janča [-] , A. Mašek [-] , L. Kastl [-] , J. Junk [-] , T. Šoul [-] (78. F. Řáha [-] )

P. März [-] - V. März [-] , T. Skácel [-] , V. Duffek [-] , J. Čácha [-] - O. Váchal [-] (73. V. Michálek [-] ) , T. Duffek [-] , A. Karas [-] (78. J. Vostracký [-] ) , V. Švajner [-] , V. Rada [-] (73. J. Vogeltanz [-] ) - O. Mach [-] (61. V. Pivoňka [-] )

ŽK: 48. T. Šoul , 55. Y. Levchenko - 29. V. März , 60. T. Duffek .
Počet diváků: 90. Rozhodčí: Dušek Václav - KULHÁNEK Milan, VELÍŠEK Jiří.