3.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. A, 2024-2025

--

--

TJ Sokol Stráž otočil derby s TJ Sokolem Černošín a vyhrál 4:2

16

Napínavé derby mezi bývalými okresními rivaly TJ Sokol Stráž a TJ Sokol Černošín přineslo drama až do samotného závěru utkáni. Hosté z Černošína se dostali do vedení již v prvním poločase a zdálo se, že mají utkání pod kontrolou. Druhý poločas však patřil domácím, kteří dokázali výsledek otočit a díky dvěma brankám Daniela Černého zvítězili 4:2.

Úvodní poločas zápasu patřil jednoznačně hostům z Černošína, kteří lépe drželi míč a vytvořili si několik vyložených šancí. Již ve 28. minutě otevřel skóre Radek Drozda, když se prosadil po dobře sehrané akci a přesné střele. Stráž se v prvním poločase trápila a brankář Petr Svoboda musel několikrát zasahovat, aby udržel svůj tým ve hře, když vychytal čtyři vyložené šance soupeře. Černošín nedovolil domácím prakticky žádnou výraznou příležitost, ale jejich převaha a vedení 1:0 zůstalo jediným hmatatelným výsledkem prvního poločasu.

Do druhého poločasu vstoupila Stráž výrazně lépe a začala více tlačit na soupeřovu obranu. V 51. minutě přišlo vyrovnání, když Jan Anderle přesnou střelou překonal brankáře Černošína. Hosté však rychle odpověděli a v 57. minutě se po brance Dominika Bláhy znovu dostali do vedení 2:1. Od té chvíle však převzali iniciativu domácí. V 64. minutě Vlastimil Svoboda využil standardní situaci a vyrovnal na 2:2, což odstartovalo obrat ve prospěch Stráže. Černošín se začal dostávat pod tlak, což vyústilo i ve zranění jejich brankáře a následně nedostatku sil na závěr zápasu. Stráž pokračovala v tlaku a v 67. minutě se po další standardní situaci prosadil Daniel Černý, který tak otočil zápas na 3:2. Černý pak zpečetil vítězství domácích v 84. minutě, když fantastickým "half volejem" z 35 metrů překonal hostujícího brankáře a uzavřel skóre na konečných 4:2. Černý tak ve třetím zápase sezóny zaznamenal už pátý gól a potvrdil svoji skvělou formu. Stráž ve druhé půli dominovala, posílila křídla a dokázala proměnit své šance, což rozhodlo o vítězi zdejšího derby.

TJ SOKOL Stráž
Mojmír Lapský, trenér: ,,S prvním poločasem jsem spokojený nebyl, Černošín nás znal, dobře se na nás připravili a věděli jak pokrýt našeho Daniela Černého, jediným pozitivem byl výkon našeho golmana Petra Svobody, který nás udržel v zápasu. V druhé půli jakoby nastoupil úplně jiný tým, dali jsme 4 branky a utkání naštěstí překlopili na naši stranu.“

TJ Sokol Černošín
Vladimír Turek, trenér: V prvním poločase jsme byli mnohem lepší, hráli jsme kvalitně, vytvořili si spoustu šancí a soupeře prakticky do ničeho nepustili, bohužel to o půli bylo jenom 0:1 pro nás. Druhé dějství jsme absolutně nezvládli, zkrat. Nevím jestli to bylo psychikou, podceněním, nevím. Nejhorší na tom všem je, že se nám ke konci zápasu zranil brankář, vypadá to na achillovku …”

P. Svoboda [-] - M. Andrle [-] , V. Svoboda [-] , L. Kocourek [-] (46. J. Anderle [-] ) - M. Novotný [-] (84. V. Černý [-] ) , D. Pták [-] , M. Jágrik [-] - D. Černý [-] , M. Jedlička [-] (76. D. Zavalaný [-] ) , O. Pták [-] , D. Smola [-] (46. K. Pták [-] )

K. Červený [-] - M. Laub [-] , V. Turek [-] (69. A. Kohut [-] ) , J. Šedivý [-] (69. T. Vondraš [-] ) - O. Kravchenko [-] , L. Pubrle [-] , R. Panuška ml. [-] , R. Drozda [-] - V. Shelymovets [-] , B. Horhol [-] (84. P. Černý [-] ) , D. Bláha [-] (84. J. Panuška [-] ) -

ŽK: 46. D. Černý , 52. V. Svoboda , 57. D. Pták .
Počet diváků: 64. Rozhodčí: BERNARD Filip - PRESSL Václav, BRŮHA Radek.