7.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2024-2025

--

--

Chotěšov loupil v Malesicích, rozhodl úvod zápasu

23

Ani jeden tým minulý víkend nehrál. Chotěšov stihl dohrávku s Luby ve čtvrtek a v neděli je čekal výjezd do Malesic. Těm se na začátku sezóny příliš nedaří, čehož hosté využili, ve 20. minutě už vedli o dva góly a nakonec vybojovali 3 body.

Hostující tým si byl vědom individuálních kvalit malesických hráčů, čemuž přizpůsobil taktiku – co nejvíce znepříjemňovat domácím hráčům přebírání míče a rychle je dostupovat. To se ukázalo jako správný recept, když už ve 20. minutě vedli hosté v Malesicích 2:0. Ve 12. minutě se trefil Jan Šiman, stejný hráč pak přidal ve 20. minutě svou druhou branku v zápase.

Míč na kopačkách měli spíše domácí, ale do vážnější šance se ve zbytku prvního poločasu nedostali, a tak se šlo do kabin za stavu 0:2 z pohledu Malesic.

Obraz hry se ve druhé půli oproti té první příliš nelišil. Míč drželi především domácí, ale dobře fungující chotěšovská obrana nedovolila sebemenší příležitost, a tak Malesice gól vstřelit nedokázaly. Hosté hrozili z brejkových situací a ke konci zápasu přidali třetí gól, který byl však pro ofsajd zrušen. Konečný výsledek tedy zůstal stejný jako ve 20. minutě: Malesice doma podlehly Chotěšovu 0:2.

TJ Chotěšov
Jiří Multrus, trenér: V dalším kole jsme jeli do Malesic, kde jsme věděli, že nás čeká velmi silný a technicky skvěle vybavený soupeř. Proto jsme šli do zápasu s jasným cílem – bojovat, důrazně dostupovat malesické hráče a nedat jim prostor na míči. Tato taktika byla správně zvolena a zúročení přišlo už ve 12. minutě, kdy se poprvé trefil Šiman. V bojovném stylu jsme pokračovali i nadále a i když míč byl spíše na kopačkách domácích, ve 20. minutě jsme zvýšili na 2:0, kdy se trefil opět Šiman. Do poločasu se již skóre neměnilo. Ve druhé půlce bylo nejdůležitější nedostat rychlý gól, který by domácí tým nabudil, naše skvěle fungující obrana však toto nedopustila. Soupeř byl celkem aktivní a samozřejmě dělal vše pro snížení a vyrovnání, což se mu nepodařilo. My jsme hrozili z rychlých brejků. V závěru utkání jsme ještě navýšili skóre na 3:0, gól byl ale celkem nesmyslně, po zhruba dvou minutách, zrušen pomezním Velískem, který se pravděpodobně poradil s domácími obránci a usoudil, že se jednalo o ofsajd. Klukům z Malesic přeji více úspěšných utkání, protože mají skvělý tým. Hráči zápasu bych dnes zvolil určitě stoperskou dvojici Calta - Hönig. Skvěle řídili obranu a udrželi vzadu nulu, čehož si proti Malesicím nesmírně cením.