12.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2024-2025

--

Souboj nováčků ovládl v Nebahovech hostující Zdíkov

40. Z. Daněk , 47. J. Rataj
22

Sobotní program 1.B třídy skupiny B nabídl také souboj nováčků soutěže, který nakonec ovládli hosté.

Zdíkov roste!

O osudu sobotního utkání rozhodl přelom prvního a druhého poločasu, který vyzněl lépe pro hosty. Zdíkov se poprvé prosadil ve 40. minutě, když brankáře Medřického překonal Zdeněk Daněk. Ten těžil z práce Vozandycha, který nejprve udržel míč a následně posunul hrací předmět na Haladu, jehož centr si našel právě Daněk.

Druhá branka se dostavila hned v úvodu druhého dějství, konkrétně ve 47. minutě. Odvrácený míč vrátil opět Halada do pokutového území, kde Schwarz usměrnil míč k nohám Jana Rataje, který zachoval klid v zakončení a poslal hrací předmět podél Medřického přesně k levé tyči. Konečný rozdíl ve skóre mohl být i vyšší, další povedené rány zdíkovských hráčů však zlikvidoval brankář domácích.

Zdíkov tak nakonec v Nebahovech zvítězil poměrem 2:0 a zapsal tak již páté vítězství v sezoně, které Sokol ponechalo ve středu tabulky, konkrétně na sedmé pozici. Naopak Nebahovy jsou nadále poslední. V dalším kole přivítá Zdíkov na domácí půdě Střelské Hoštice, Nebahovy naopak zajíždí na půdu Netolic.

FK BI STAV Nebahovy
David Rosa - vedoucí mužstva: Doplníme...

TJ Sokol Zdíkov
Sokol Zdíkov - Facebook (Silvestr Schwarz): Druhé vítězství v řadě a mimořádně důležité. A opět bez obdržené branky. Jestli můžeme říci, že nějaký tým v soutěži známe velmi dobře jsou to právě Nebahovy. Věděli jsme přesně na co se připravit. Malé hřiště s těžkým terénem, mnoho soubojů, urputná obrana, několik šikovných individualit v jejich týmu. Po celý zápas jsme měli uzemní převahu. Domácí hrozili z brejků či standardek. Oba naše góly padly po velmi podobných situací. Centr stopera Halady do vápna a v prvním případě si Daněk prsama připravil a vystřelil do horního růžku brány. Druhý opět po centru Halady na vápno následné protečování Schwarzem na Rataje a ten s přehledem uklidil míč k tyči. Domácí gólman chytil nejméně další tři góly. Obzvlášť střely Mirvalda a Podskalského byly výstavní. Předvedli jsme týmový výkon a zaslouženě vyhráli.

R. Medřický [-] - P. Pešek [-] , M. Juroš [-] , K. Starý [-] , V. Valouch [-] - M. Šicner [-] , J. Hnátek [-] , M. Walda [-] (79. M. Rosa [-] ) , R. Cinádr [-] - J. Šandera [-] , J. Tesárek [-]

L. Švarc [-] - Z. Daněk [-] , M. Halada [-] , J. Pešek [-] - J. Vašíček [-] , P. Švarc [-] (64. M. Roučka [-] ) , J. Vozandych [-] , J. Mirvald [-] (46. T. Mauric [-] ) , R. Podskalský [-] - S. Schvarz [-] (90. P. Holzknecht [-] ) , J. Rataj [-]

ŽK: 78. J. Tesárek - 64. T. Mauric , 70. J. Vozandych , 81. J. Pešek .
Hráči zápasu: Z. Daněk .
Počet diváků: 40. Rozhodčí: ŠVEC Hynek - OVČÁČEK Josef, HEINZL Václav.