10.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2024-2025

--

--

Vlachovo Březí vynulovalo Chelčice a slaví druhé vítězství v řadě

23

Po vítězství na domácí půdě zavítalo Vlachovo Březí do Chelčic, kde domácí chtěli odčinit porážku s Vacovem.

Pevná obrana

V úvodních minutách utkání sice byli aktivnější domácí, jako první se však prosadili Kozlíci. V 10. minutě si na povedený centr do pokutového území naskočil Jan Hubáček, který povedenou hlavičkou k tyči překonal brankáře Rottbauera. Úvodní branka hosty nakopla a v oslabené sestavě zaměřilo Vlachovo Březí svou hru na pevné obraně. Ta trápila domácí hráče, kteří se snažili těžit zejména z nákopů na rychlé krajní hráče. Výsledkem těchto pokusů však bylo pouze několik centrů, které si do svých rukavic sebral brankář Kautman.

Ve druhém dějství se tlak stupňoval a po hodině hry dostali domácí možnost k vyrovnání, když sudí Dušek nařídil nepřímý kop. Domácí se rozhodli pro rychlou rozehrávku a následnou střelu, kterou však usměrnil jeden z hostujících hráčů na rohový kop. Toho se však domácí nedočkali, neboť nedomluva mezi hráči přinesla hru rukou. Čas tak pomalu plynul a Chelčice musely hrát na čím dál větší riziko. Otevřená okýnka v domácí obraně vybízela k rychlým protiútokům a jeden takový se dostavil v 84. minutě. Toncar svou přihrávkou přes šířku pokutového území našel Michala Novotného, který definitivně pojistil hostující vítězství.

Kozlíci tak nakonec vynulovali Chelčice a po výsledku 2:0 si svěřenci Františka Fencla připisují důležité tři body z venkovní půdy.

FK Chelčice
Jaroslav Křenek - hráč: Do zápasu jsme vstoupili opět aktivně, ale obdržený gól nás zabrzdil. V druhém poločase jsme se snažili o vyrovnání, ale naše snaha končila na dobře organizované obraně hostů, kteří z brejku přidali pojišťovací branku. Bez gólu se vyhrát nedá a my ho už nedali dva zápasy.

FC Vlachovo Březí
FCVB: Tohle je pro nás cenné vítězství. S několika absencemi jsme vsadili zejména na pevný obranný blok, ze kterého jsme vyráželi do protiútoků. Pomohla nám rychle vstřelená branka. Pochvalu zaslouží celý tým.