5.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2024-2025

--

--

Sedlice je nadále stoprocentní! Tentokrát vyloupila Střelské Hoštice

23

Po čtyřech kolech je v 1.B třídě skupiny B už jen jeden jediný stoprocentní tým, Tím je sedlický Sokol, který zavítal v rámci víkendové kola do Střelských Hoštic.

Absence a hostující vítězství

Absence domácích brankářů v sobotním utkání donutila navléct brankářské rukavice Michala Kokrdu, který od začátku utkání čelil hostujícímu náporu. Sedlice se může v dosavadním průběhu spolehnout na Davida Janouška a sedlický útočník byl platný i v tomto utkání. Nejprve ve 3. minutě otevřel skóre utkání a následně o deset minut později navýšil hostující náskok po povedeném rohovém kopu v podání Bryndy. Povedený poločas dokonal ve 22. minutě David Dumský, který svou brankou stanovil poločasový výsledek.

Střelské Hoštice do druhého poločasu sice nastoupily s určitými změnami v rozestavení, průběh utkání však nadále pokračoval v nastoleném řádu. V 54. minutě přidal čtvrtou sedlickou branku Jan Panuška, který zužitkoval Janouškovu přihrávku. Za stavu 0:4 z domácího pohledu se Střelské Hoštice dočkaly gólové radost v 62. minutě, kdy Vančáta připravil o čisté konto zkušený Pavel Rejšek. Poslední slovo však měli opět hosté, konkrétně Štěpán Brynda, kterého o tři minuty později vybídl ke skórování střídající Mikeš.

Sedlice tak nakonec uspěla ve Střelských Hošticích za tři body a díky zaváhání rezervy Hluboké nad Vltavou v Chelčicích je Sedlice jediným stoprocentním týmem po čtyřech odehraných zápasech.

TJ Sokol Střelské Hoštice
Michal Kokrda - kapitán: Proti lídrovi soutěže chyběli oba naši brankáři a tak jsem musel zaskočit mezi třemi tyčemi. Již ve druhé minutě jsme si nepohlídali náběh hostujícího Janouška a ten otevřel skóre zápasu. Ve 13. minutě se tentýž hráč prosadil hlavou po rohovém kopu. Poločasový výsledek na 0:3 navýšil ve 22. minutě hostující kapitán Dumský, kterému nestačil náš obránce. Do druhé půle jsme prostřídali, ale obraz hry se nezměnil. Další náběh za obranu a Sedlice vedla na začátku druhého dějství již o čtyři góly. Čestný úspěch pro nás zaznamenal po krásném centru od Strnada z poloviny hřiště Rejšek. Vzápětí však na konečných 1:5 upravil hostující Brynda, kterému jsme gól doslova darovali. Bohužel se herně trápíme a nedokážeme zápas urvat ani bojovností, protože ta je také mizerná. V příštím kole už by to chtělo naplno bodovat

TJ Sokol Sedlice
Miroslav Petráš - vedoucí mužstva: Naše mužstvo bylo po všech stránkách lepším mužstvem a bylo otázkou času, jaký příděl domácí dostanou. Nyní nás čeká v domácím prostředí nebezpečný soupeř Štěkeň.

M. Kokrda [-] - O. Koudelka [-] (46. P. Rejšek [-] ) , V. Paroubek [-] , J. Strnad [-] , D. Šperl [-] - V. Hozman [-] , P. Zídek [-] (46. V. Havelec [-] ) , P. Málek [-] , V. Dohonyi [-] , K. Heřman [-] - M. Pecko [-] (46. J. Šíp [-] )

M. Vančát [-] - J. Petráš [-] (46. J. Hrubý [-] ) , P. Vaněk [-] , P. Koutenský [-] , D. Houzar [-] - M. Zíka [-] , D. Dumský [-] , Š. Brynda [-] (73. J. Klíma [-] ) , J. Novák [-] - D. Janoušek [-] , J. Panuška [-] (62. Z. Mikeš [-] )

ŽK: 42. P. Málek - 78. Z. Mikeš .
Hráči zápasu: D. Janoušek .
Počet diváků: 115. Rozhodčí: ŠVARC Alois - MRÁZ Marek, BOROVIČ Radek (N).