5.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2024-2025

--

--

Štěkeň loupila ve Volyni

22

Sobotní zápas mezi Volyní a Štěkní nabídl napínavou podívanou, která nakonec přinesla veškerý bodový zisk hostujícímu Otavanu.

Úvodní minuty utkání sice patřili domácím, jako první se však prosadili hosté. Štěkeň se po dvaceti minutách hry ujala přímého kopu, který si vzal na starost kapitán Vít Poláček. Zkušený hráč Otavanu neváhal a parádní střelou poslal míč přímo do horního rohu branky strážené Pubalem. Domácí se ovšem ještě v prvním poločase dočkali vyrovnání. Ve 35. minutě získalo míč bratrské duo Jaroslav Chvosta - Václav Chvosta a právě druhý jmenovaný svojí povedenou hlavičkou vyrovnal.

Do druhého poločasu vstoupili lépe naopak hosté, kteří si ve 47. minutě vzali vedení zpět na svojí stranu. Pěknou individuální akcí se prezentovala letní posila Otavanu, Martin Kynkor. Další důležitý moment se v rámci sobotního utkání odehrál v 64. minutě. Souboj Machovského s domácím kapitán vyústil ve velmi tvrdý zákrok, který ocenil hlavní rozhodčí Kovařík druhou žlutou kartou pro Machovského, který tak byl rázem vyloučen. Naopak stav kapitána Macka si vyžádal příjezd záchranné služby, která kapitána Slavoje odvezla do nemocnice.

Nešťastná situace s domácími zamávala a Volyně už se nedokázala do zbytku utkání vrátit. Naopak konečný výsledek utkání stanovil v poslední minutě zápasu Martin Kynkor, který vstřelil svůj druhý gól v utkání.

Štěkeň tak nakonec zvítězila ve Volyni poměrem 3:1 a připsala si tak důležité tři body do tabulky.

SK Slavoj Volyně
Jiří Raba - vedoucí mužstva: V úvodu utkání jsme si opět vytvořili spoustu tutových šancí, ale bohužel jsme opět šance nedokázali proměnit a už to začíná být evergreen. A jako již tradičně přišel trest ve 20. minutě, kdy Poláček z přímého kopu trefil šibenici. Nám se podařilo vyrovnat ve 35. minutě, kdy bratrskou souhru mezi Jardou a Vencou Chvostu, zakončil tvrdou hlavičkou druhý jmenovaný. V poločase jsme si řekli že na soupeře vletíme a otočíme průběh zápasu, ale stal se přesný opak. Ve 47. minutě jsme neuhlídali Martina Kynkora a ten individuální akcí překonal celou naší obranu. Nejhorší moment zápasu se odehrál v 64. minutě, kdy Tonda Mack inkasoval kickboxerský kop do obličeje a byl odvezen s otřesem mozku RZS do nemocnice. Po této situaci jsme úplně vypadli ze zápasu a nedokázali jsme si vypracovat ani jednu šanci. Naopak jsme inkasovali ještě jednu branku.

TJ Otavan Štěkeň
Jan Maršala - trenér: V sobotu jsme odehráli mistrovské utkání ve Volyni. A přivezli jsme cenné a důležité tři body. První poločas byl v režii domácích, když nás prvních dvacet minut nepustili do žádných vyložených šancích, ale první slovo jsme měli my. Když si ve 20 minutě postavil míč Víťa Poláček a krásnou střelou do šibenice vstřelil úvodní gól. Ale i domácí Slavoj využil naší chyby v obraně a skóre srovnal. Druhý poločas patřil nám, když se ve 47. minutě prosadil Martin Kynkor a poslal nás vedení. To nás mohlo uklidnit ale přišlo to nejhorší, co se mohlo stát a po dvou žlutých kartách byl vyloučen František Machovský. Po vyloučení byl Slavoj mírně na koni ale poslední tečku měl výborně hrající Martin Kynkor, který získal balón a tváří tvář gólmanovi udělal kličku a skóroval do prázdné branky. Za týmovou hru a za bojovnost musím pochválit celé Štěkeňské mužstvo.

F. Pubal [-] - V. Chvosta [-] , P. Hájek [-] , D. Pikolon [-] , J. Chvosta [-] (90. M. Kofroň [-] ) , A. Mack [-] (65. V. Janoušek [-] ) , P. Pubal [-] (77. P. Kubačka [-] ) , K. Hájek [-] , B. Šitner [-] (77. P. Rojík [-] ) , F. Dlouhý [-] , J. Peterka [-] (90. M. Vávra [-] )

J. Beneš [-] - M. Šlehubr [-] , J. Soukup [-] , F. Dufek [-] (87. R. Hrubý [-] ) , D. Spišský [-] , V. Kynkor [-] (90. V. Žižka [-] ) , F. Machovský [-] , M. Kynkor [-] , V. Poláček [-] , P. Málek [-] (61. O. Rataj [-] ) , D. Soukup [-] (83. J. Bálek [-] )

ŽK: 35. V. Chvosta - 35. F. Machovský , 74. F. Dufek , 90. M. Kynkor . ČK: 64. F. Machovský .
Hráči zápasu: M. Kynkor .
Počet diváků: 80. Rozhodčí: Kovařík Zdeněk - PICKA Pavel, MRÁZ Roman.