16.kolo, Vysočina | Třebíč | III. třída sk. A, 2023-2024

--

--

Vedoucí Koněšín zvládl úvodní zápas jara proti Okříškám B

18

Vedoucí celek soutěže z Koněšína vydržel těsnou ale důležitou výhrou na rezervou Okříšek 3:2

Domácí o gól lepší

Vedoucí Koněšín na svém hřišti na začátku jarní části sezóny přivítal rezervu Okříšek, která ovšem rozhodně nepřijela hrát jen druhé housle. Domácí hned od začátku dávali najevo svoji natěšenost po zimní pauze a do soupeře se pustili zhurta. Odměnou jim byla vedoucí branka už po nějakých deseti minutách hry, kdy Dokulil dostal do běhu milimetrovou přihrávku za obranu, neukvapil se a na zadní tyči ještě našel Konečného – 1:0. Koněšín přidal druhou uklidňující branku za dalších necelých deset minut, kdy se po individuálním důrazu dostal k zakončení agilní Dokulil a lobem přehodil brankáře – 2:0. Koněšín byl i nadále při chuti, ale ani únik Čermáka, pokus Konečného a ani tvrdý volej Špačka po rohu skórem nepohnuly. Hosté si první skutečně nebezpečnou situaci vytvořili až v polovině prvního poločasu, ale Jůzova střela na zadní minula zařízení. Po půl hodině hry začalo tempo opadávat a hráči se začali spíš soustředit na komentování výroků rozhodčího. Nastavenou laťku využili hosté ke zvýšení tvrdosti v zákrocích, čímž otupili hru domácích. Koněšínu se tvrdost soupeře nepodařilo potrestat tím nejlepším možným způsobem v podobě další branky v síti soupeře a byly to Okříšky, kterým se Korešem podařilo v samotném závěru snížit na poločasových 2:1.

Domácí si výhru pohlídali

Druhé dějství začali opět aktivněji domácí, ale byly to opět Okříšky, kterým se po svém prvním rohu v druhé půli podařilo nenápadně srovnat. Podruhé v zápase se po přiťuknutí Moláka prosadil znovu Koreš. Domácí si ale vzali své vedení zpět po hodině hry. Na hranici vápna byl v úniku faulovaný koněšínský Nováček. K trestnému kopu se postavila zimní posila Špaček a jeho ostrý projektil zapadl na zadní tyč – 3:2.  Pak se hra už hodně rozkouskovala a oba týmy se daly na nedělní politickou debatu s rozhodčím. Poslední čtvrt hodinka byla už jen o tom to nějak dohrát a ukopat. Žádné šance už se neobjevily ani na jedné straně. Výhra Koněšína domácí hráče ale tentokrát hodně bolela…

TJ Koněšín
Dvořák Štěpán, hráč: Nepodařilo se nám v první půlce vstřelit víc branek a toho Okříšky dokázali využít a zdramatizovat zápas. Nakonec se nám gólem z přímáku podařilo vyhrát.

TJ Koněšín
M. Macháček [-] - P. Čermák [-] , T. Dokulil [-] (46. L. Lazárek [-] ) , J. Meczl [-] (46. K. Nováček [-] ) , P. Špaček [-] , D. Doležal [-] , M. Konečný [-] , Š. Dvořák [-] (69. J. Svoboda [-] ) , O. Šibůrek [-] , P. Zahradníček [-] , J. Heralecký [-]

SK Huhtamaki Okříšky B
T. Nevolka [-] - F. Koreš [-] , V. Jůza [-] (82. B. Neubert [-] ) , T. Trnka [-] (84. P. Lorenc [-] ) , P. Molák [-] , T. Dočkal [-] , I. Večeřa [-] , J. Jeřábek [-] , Z. Ryšavý [-] , J. Jůza [-] , M. Hobza [-]

ŽK: 44. P. Špaček - 44. P. Molák , 90. J. Jeřábek .
Hráči zápasu: P. Špaček - F. Koreš .
Počet diváků: 60. Rozhodčí: VRZAL Vlastimil - MUSIL Jiří (N), KRÁLÍK Michal (N).