25.kolo, Vysočina | Třebíč | Okresní přebor , 2023-2024

--

Horní Újezd doma remizoval s Blatnicí

13. O. Uličný , 83. M. Zvěřina (p.) - 41. M. Sova , 66. J. Trnka
18

Fotbalisté horního Újezdu s po dlouhé době připsali bod v za remízu 2:2 s Blatnicí

Oba týmy vstřelily po jedné brance

Ve 25. kole přivítali domácí na svém hřišti tým Blatnice. Tentokrát to pro domácí nebyl soupeř z horních pater tabulky. Domácí proto očekávali vyrovnanější zápas a lepší výsledek než z minulých kol. Hosté však hráli velice soustředěně a byli lepší v držení míče a přesnosti přihrávek. Proto bylo pro ně asi trošku zklamání, když se ve 13. minutě domácí ujali vedení zásluhou O. Uličného, který po brejku nedal hostujícímu gólmanovi šanci. Hosté se i tak dostávali do dobrých pozic k vyrovnání. Bylo to především nedobrým řešením některých situací v domácí obraně, kdy se nedařilo dobře rozehrát, a dělaly se chyby v přesnosti rozehrávek či odkopů. Hosté se nicméně dočkali vyrovnání ve 41. minutě zásluhou M. Sovy, kdy prošel obranou a nemýlil se. Poločas tak skončil 1:1.

Domácí vyrovnali z penalty

Do druhé půle šli obě mužstva s odhodláním překlopit vítězství na svou stranu. Domácí měli šanci zásluhou A. Bartese, který šel sám na hostujícího gólmana, ale neuspěl. Hosté byli stále velice aktivní a zahrávali především nebezpečné rohy. Domácím se je dařilo odvracet, ale až na ten z 66. minuty, kdy strhl vedení na stranu hostů J. Trnka. Z bezprostřední blízkosti prostřelil domácího brankáře P. Hradeckého. Domácí se do šancí nedostávali, ale mírnou ofenzívu přeci jen v závěru předvedli a po nastřelené ruce v pokutovém území nařídil arbitr zápasu penaltový kop pro domácí. Ten v 83. minutě proměnil za domácí exekutor penalt M. Zvěřina. Do devadesáté minuty, ani v nastavení se gólově již nikdo neprosadil a zápas tak skončil nerozhodně 2:2.

TJ Sokol Horní Újezd
Špaček Petr, trenér: Pro nás tento zisk jednoho bodu, to byla taková malá vzpruha. Potýkáme se se spoustou zraněných, anebo omluvených klíčových hráčů. Hrajeme v současné době již pět zápasů za sebou takzvaně na hraně možností, jak kvalitou, tak i hráči. Ke konci byly emoce u hostů, co se týče nastřelené ruky a nařízené penalty. Je to pochopitelné, ale i my jsme na jaře zažily tyto momenty hned třikrát na domácím hřišti. Tyto situace posuzovat je dosti nešťastné, a každý to vidí samozřejmě jinak, ve prospěch svého týmu, že. Jinak přeji soupeři hodně úspěchů.“

P. Hradecký [-] - F. Varsányi [-] , I. Csákány [-] , J. Pivoňka [-] (46. F. Kuba [-] ) , P. Ciprys [-] , V. Pavlík [-] , J. Hanák [-] (71. M. Řezáč [-] ) , A. Bartes [-] , M. Zvěřina [-] , M. Čermák [-] (46. M. Veselý [-] ) , O. Uličný [-]