18.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2023-2024

Nedělní přestřelku Vacova s Chelčicemi ovládli domácí

54. P. Celý (vl.) , 61. J. Ketzer , 79. F. Roučka , 83. F. Zitta - 29. T. Kouba , 71. V. Pícha , 94. V. Valta (vl.)
25

Ve Vacově se v neděli čekal tuhý boj domácího týmu s hosty z Chelčic.

Boj až do samotného závěru!

O osudu utkání osmnáctého kola rozhodl zejména druhý poločas, první branka však padla již v prvním dějství, když se ve 29. minutě prosadil hostující Tomáš Kouba. Domácí ovšem dokázali na začátku druhého poločasu vyrovnat, když si míč do vlastní sítě srazil Petr Celý. O sedm minut později navíc Chelčice inkasovaly podruhé a Vacov se rázem po brance Jaroslava Ketzera dostal do vedení.

Gólové hody ovšem neznaly konce a v 71. minutě byl stav utkání již 2:2, když brankáře Hödla překonal střídající Václav Pícha. V 79. minutě se na oplátku prosadil domácí František Roučka a osmdesát přítomných diváků se mohlo radovat již z pátého gólu tohoto klání. Navíc Vacov za další čtyři minuty odskočil po brance Filipa Zitty a právě tato branka se stala tou vítěznou. Hosté sice ještě korigovali zásluhou vlastní branky Viktora Valty, navíc už se však nezmohli.

Vacov tak nakonec ovládl divokou přestřelku a porazil Chelčice poměrem 4:3.

SK Vacov
Marek Valta - asistent trenéra: První poločas byl z naší strany trochu rozpačitý…soupeř se dobře bránil a nám se nedařilo prolomit jeho obranu. Naopak jsme dostali z jediné šance Chelčic gól a do šatny šli za nepříznivého stavu 0:1. Do druhého poločasu jsme však nastoupili aktivně a hned od začátku začali na soupeře tlačit. Podařilo se nám přidat dvě branky a obrátit utkání v náš prospěch. Soupeř po naší velké chybě ještě korigoval skóre na 2:2. Na to jsme ale dokázali znovu odpovědět a vstřelit další dvě branky. V samotném závěru se projevila naše chuť skórovat a přidali jsme si ještě vlastní branku. Dle mého názoru zasloužené 3 body pro nás. Jen škoda, že jsme si ty dvě branky dali sami…mohlo to být poklidnější utkání. Pro oko diváka takhle určitě zajímavější podívaná.

FK Chelčice
Jaroslav Křenek - hráč: Čekal nás těžký zápas. V první půli jsme dobře bránili a dostali se do vedení. Bohužel domácí nás ve druhé půli přetlačili a získali 3 body.