8.kolo, Olomoucký | 1.A třída sk. A, 2015-2016

--

V České Vsi se body dělily

24. A. Obšil , 26. R. Zrník - 3. J. Vogl , 78. J. Rus (p.)
0

Osmé kolo ALEA sportswear 1.A tř. sk. A svedlo dohromady celky Řetězárny a Konice. Domácí chtěli v tomto zápase odčinit prohru z minulého kola v Bohuňovicích, hosté se chtěli opět vrátit na vítěznou vlnu, když dva zápasy po sobě nedokázali vyhrát. Na další tříbodový zápas si budou muset oba celky ještě počkat, v tomto zápase se totiž urodila remíza 2:2

Jak již bývá v zápasech hraných v České Vsi zvykem, i tentokrát padla branka hned v úvodu zápasu. Právě probíhala třetí minuta, a Vogl se po zaváhání obrany domácích ocitl tváří v tvář Tillovi, kterého pohodlně překonal - 0:1. Koničtí i nadále kontrolovali zápas a prezentovali se pohlednou kombinační hrou. Jako první se o ohrožení hostující branky pokusil Michálek, jeho střelu ale zblokoval obránce Konice. Domácí hráči se s přibývajícími minutami začali dostávat více do hry.  Ve 23. minutě domácí Jati poslal centr před Machačovu branku, a Obšil nechytatelnou hlavičkou vyrovnal na 1:1. A to nebylo vše. Uběhly pouhé dvě minuty, a Zrník nechytalnou bombou ze třiceti metrů dostal svůj tým poprvé v zápase do vedení - 2:1. Zrník byl i nadále při chuti, svou další střelu ale poslal pouze vedle. Úplný závěr poločasu patřil hostujícím fotbalistům, ti ale z několika závarů nedokázali dostat míč za záda brankáře Tilla. I přes brzké vedení tak odcházeli koničtí do šaten s jednogólovou ztrátou.

Druhý poločas začal velkým náporem hostů, kteří směle směřovali za vyrovnáním, domácí ale tlaku dokázali odolat. Nápor pokračoval i v dalších minutách, po jedné z pěkných akcí proletěla následná střele těsně vedle Tillovy branky. Dvacet minut před koncem zápasu si hráči Konice vytvořili sérii rohových kopů a standardních situací, ovšem skóre zápasu zůstává pořád stejné. Domácímu týmu nevychází takřka nic a na polovinu soupeře se dostává jen sporadicky. Jedinou akci domácích ve druhém poločase má na svědomí Babčák, po pěkné individuální akci ale vystřelil pouze mimo. V 78. minutě Hanúsek stáhl ve vápně útočníka hostů, a rozhodčí bez přemýšlení nařídil pokutový kop. Ten bez problémů proměnil Jaromír Rus a vyrovnal tak na 2:2. Do konce zápasu se pak už žádný z týmů vyloženější šance nedočkal, a oba týmy si tak připsaly po bodu za remízu 2:2.

SK Řetězárna
J. Till [-] - O. Maceček [-] , M. Lukáč [-] (46. J. Kočí [-] ) - A. Obšil [-] , D. Mravec [-] , R. Zrník [-] , M. Chromek [-] , J. Babčák [-] (76. J. Hanúsek [-] ) , J. Nováček [-] - F. Jati [-] , R. Michálek [-] -

Sokol Konice
P. Machač [-] - L. Blaha [-] (82. J. Burget [-] ) , J. Rus [-] , J. Vogl [-] , F. Drešr [-] , P. Antl [-] , T. Sedláček [-] , F. Bílý [-] (80. M. Gottwald [-] ) , R. Řehák [-] , J. Kořenovský [-] , L. Bílý [-]

ŽK: 67. F. Jati , 75. R. Michálek , 87. O. Maceček - 67. F. Drešr .
Místo: Černá Voda. Počet diváků: 160. Rozhodčí: BARTUNĚK Jaroslav - KRPEC Radomír, KUČERA Zdeněk.