ROZHOVOR S HRÁČEM KOLA - 4.kolo Olomoucký | 1.A třída sk. A, 2015-2016

Nejlepšího hráče čtvrtého kola ALEA sportswear 1.A tř. sk. A známe, a my Vám s ním nyní přinášíme zajímavý rozhovor. Pan Roman Michálek, útočník SK Řetězárna, nám mimo jiné prozradil, že je pravidelným návštěvníkem našeho portálu. Co dalšího jsme se od něj dozvěděli, se můžete dočíst v následujícím článku. 

Poslat fotky a informace ze zápasu nebylo nikdy jednodušší. Jak na to se dozvíte zde.
0
Dobrý den, pane Michálku, nejdřív bych Vám rád pogratuloval k vítězství v anketě o hráče kola. Věděl jste o své nominaci?
Dobrý den, děkuji. Ano, věděl, jelikož Vaše stránky pravidelně sleduji.
Co říkáte Vy a Vaši spoluhráči na portál fotbalunas.cz?
Portál fotbalunas.cz je perfektní. Málokdo se zajímá o nižší soutěže, a ještě z toho udělat celorepublikový web? V tomto jste jedineční. Já ho sleduji pravidelně na webu, facebooku i na instagramu, kde čas od času přispěji fotografií. Kopírujeme Vaše články i na náš facebook SK Řetězárna, takže si myslím, že i kluci Vás mají v podvědomí.
Popište, prosím, našim čtenářům stručně svou fotbalovou kariéru.
Jsem odchovancem České Vsi. Jedinou sezónu 2008/2009 jsem strávil v Písečné, se kterou jsem postoupil do 1.A třídy. Bohužel v této sezóně z 1.A spadla zrovna Česká Ves, takže byly smíšené pocity.
V posledním zápase jste porazili velmi silný Rapotín. Po třech úvodních prohrách to mnohé mohlo překvapit. Co bylo dle Vás hlavní příčinou tohoto cenného skalpu?
Hlavní příčinou bylo nasazení v prvním poločase. Rapotín nevěděl kam dřív skočit, kupil chybu za chybou, jen škoda pro nás, že poločas nebyl 4:0. Druhý poločas byl fyzicky náročný, ale i tak jsme to ukopali.
Myslíte, že mohlo u hráčů Rapotína dojít k podcenění?
Určitě ne. Naše vzájemné zápasy patří k ozdobám 1.A třídy jak na hřišti, tak i v hledišti. Když si vezmu poslední výsledky vzájemných zápasů - 1:2 3:3 2:2 2:1, tak se diváci určitě nenudí a o žádném podcenění nemůže být řeč.
V tomto zápase jste dokázal vstřelit dvě branky. Pokud se nemýlím, trefil jste se v této sezóně poprvé, a hned z toho byly tři body. To musí být příjemný pocit.
Lhal bych, kdybych řekl, že mě to netěší, když si uvědomím, pod jak obrovskou dekou jsem byl. Na tréninku, a potažmo v zápasech, jsem se nebyl tři týdny schopný trefit do brány. Kluci už se mi kvůli tomu smáli. V Maletíně a Lošticích nás to stálo tři body. O to je příjemnější, že to tam spadlo hned dvakrát a za tři body.
Může být tato výhra po rozpačitém začátku zlomem?
Doufám, že ano. Věřím, že to byl ten správný impuls, který nás nakopne k lepším výsledkům a k dobrým výkonům.
Při pohledu na sestavu prošel tým Řetězárny oproti minulé sezóně velkou obměnou. Byly pro Vás odchody hráčů základní sestavy hodně citelné?
Některé změny byly vynucené. Např. Nedvěd je pracovně v Praze, Václavský dělá školu v Olomouci, takže to byla jen otázka času, kdy kluci přestanou dojíždět. U dalších to byl čirý alibismus mateřských klubů, které nechtěly pustit hráče do vyšší soutěže. Takže obměna byla nevyhnutelná, ale velmi kvalitní. Na některých postech dokonce kvalitnější.
Váš tým patří k nejmladším v celé soutěži. V posledním zápase se v sestavě objevilo hned šest hráčů ročníku 1996 a dokonce jeden hráč narozen roku 1998. Projevuje se nezkušenost kádru ve zlomových momentech zápasu?
Jednoznačně ano. Kluci mají zkušenosti s ligou v dorostech, ale přece jen v mužích se hraje jinak, a teprve si na to zvykají. Např. Jati šel v Lošticích čtyřikrát sám na brankáře, ale ani jednou nedal. Na jeho obranu musím říct, že zrovna to je ten hráč ročníku 1998, takže po něm nemůžeme chtít, aby táhl mužstvo. To musíme my starší, jako Kočí, Opravil, Maceček, Mravec a samozřejmě já.
Nejbližším soupeřem Vašeho týmu je Rapotín, který je i tak od České Vsi vzdálen zhruba padesát kilometrů. Je pro Vás nevýhoda, prakticky každý druhý týden jezdit na zápasy desítky kilometrů?
Není to nic příjemného, ale taky nic, na co by člověk nebyl zvyklý. Každý z nás má zkušenosti s dlouhým cestováním, takže si myslím, že to nevýhoda není. Akorát nás štvou neděle, hlavně v Černovíře v 10:00. To by se mělo v mužské kategorii zakázat, hrát tak brzo ráno.
Řešilo se ve vedení Řetězárny před touto sezónou, zda z důvodu vzdálenosti ostatních klubů vůbec nastoupíte do 1.A tř. sk. A?
Jsem členem výboru, a když se dávala přihláška do 1.A třídy, složení této skupiny se ještě vůbec nevědělo. To jsme zjistili až na losovacím aktivu a bylo to pro nás nemilé překvapení. Hrát 1.B třídu byl spíš názor mnoha fanoušků kvůli okolním derby, divákům atd. Já o tom také chvíli přemýšlel, ale teď zpětně jsem rád, že jsme v 1.A třídě. Pokud na to herně a finančně máme, tak nevidím důvod, proč ji nehrát. Mám strach, že 1.B třída by byl pro Českou Ves zbytečný krok zpátky, alespoň momentálně. Uvidíme v budoucnu, nikdy neříkej nikdy...
Asi nikdo nečekal, že po čtvrtém kole budou Haňovice bez ztráty bodu na prvním místě a Maletín bude na úplném dně. Co říkáte na výsledky obou týmů?
Je to pro mne obrovský šok, ale když porovnám zápas v Haňovicích a v Maletíně, nedivím se tomu. U obou klubů neznám přestupovou politiku před touto sezónou, ale zaslechl jsem, že Haňovice hodně posílily, zatímco Maletín hodně oslabil. Možná, že to bude jedna z příčin. A druhou bych viděl v hrací ploše. Je to markantní rozdíl, trénovat na krásném pažitu nebo na poli, i když v Maletíně za to nemohou, jelikož jsou bez vody.
V dalším kole Vás čeká zápas ve Štěpánově. Po tříbodovém zápase s Rapotínem by to mohl být další tým, kterého oberete o body, navíc každý bod z venku je cenný. Co od tohoto zápasu očekáváte?
Do Štěpánova se těšíme a všichni věříme, že urveme co nejlepší výsledek. Výborné by bylo vyhrát, bod z venku taky dobrý. Doufám, že nás zápas s Rapotínem nakopl, a že teď už to pojede na vítězné vlně.
Pane Michálku, děkuji Vám za rozhovor a přeji Vám mnoho úspěchů v osobním i sportovním životě.
Děkuji. Já a také celé vedení a hráči SK Řetězárna Česká Ves Vám přejeme hodně úspěchů, ať Vás práce baví jako doposud a rádi Vás osobně přivítáme v České Vsi na našem domácím zápase jako nezávislého redaktora webu fotbalunas.cz. Nashledanou

Komentáře

Pro psaní komentářů musíte být přihlášen.