FOTO/SESTŘIH: Skvělý začátek, smutný závěr pro Prajzáky

9. D. Mládek - 25. S. Studený , 43. M. Kobza (vl.) , 83. M. Sedlák , 92. O. Šedivý
9

Skvělý vstup prajzáků

Hlučín měl proti Blansku kladnou sérii pěti vítězných zápasů. Úvod byl pro domácí nadějný, Buchvaldek se uvolnil přes dva bránící hráče, jeho následnou střelu sice brankář Kubica zlikvidoval, ale na dorážku kapitána Mládka už byl krátký 9. minuta - 1:0. Blansko vyrovnalo ve 25. minutě, když se  po hlučínské ztrátě uprostřed hřiště zmocnilo míče a po rychlé akci přesně k tyči zakončoval Studený - 1:1. Dvě minuty před koncem první půle se hosté ujali vedení poté, co si střílenou přihrávku do pokutového území srazil do vlastní sítě Kobza - 1:2.

Střídání úspěch nepřineslo

Ve druhém poločase se hlučínští fotbalisté marně snažili najít recept k vyrovnání. Trenér Woznica zareagoval posílením ofenzívy o mladé útočníky Havránka s Levčíkem, ale ani to nepomohlo. Naopak v 83. minutě potřetí kapitulovali, když po samostatném úniku skóroval Sedlák. Na konečných 1:4 pak z dalšího rychlého protiútoku zakončil střelu do prázdné branky Šedivý.

FC Hlučín
Trenér Jan Woznica: „Začátek špatný nebyl, dali jsme rychle gól. Jenomže pak už to bylo o ničem. Naše hra byla bez nápadů, bez energie. Dostali jsme dva laciné góly. V poločase byla v kabině pořádná bouřka. V úvodu druhé půle jsme měli převahu, dostali jsme se do šancí. Ovšem šlo jen chvilkovou záležitost. Náš výkon neměl parametry, nezasloužili jsme si ani bod."