Zápas dvou rozdílných poločasů, Pržno ukázalo větší zkušenost a kvalitu

11

Pržno ukázalo větší zkušenost a kvalitu na hřišti Smilovic. Kde hrál poprvé nově vzniklý tým Smilovického béčka dohromady s béčkem Nebor a nevydl si vůbec špatně, ale na body to nestačilo.

První poločas vyrovnaný a bojovný fotbal

Pro oba zápas velká neznámá. Domácí Smilovické béčko se spojilo s béčkem Nebor a tak i pro ně to byla první zatěžkávací zkouška na ostro. Oba týmy měli dostatek hráčů k dispozici a tak si trenéři mohli z čeho vybírat, což se při teplém počasí určitě hodilo.

První poločas se hrál vyrovnaný fotbal až na pár světlejších okamžiků ze strany domácích, když je nepoložila ani rychlá branka hostů již v 5.min z kopačky Kočvary, který prostřelil domácího branákře takřka z nulového úhlu,0:1.

Domácí tento průběh spíše nakopl a takřka v zápětí vyrovnali, když se o první branku nově složeného týmu postaral Zdeněk Minář, 1:1. A když další nedůslednost v obraně hostů potrestal Erik Kubiena, tak šli do šaten výsledkově spokojenější domácí, 2:1.

Hosté ukázali kvalitu a otočili výsledek na svou stranu

Do druhé půle ovšem nastoupil vele zkušený Lubor Knapp a Jan Kváš (autor 2 branek) a otěže zápasu tak převzali hosté. Hosté byli najednou všude o krok dříve z čehož hned v 54.min dokázali vyrovnat díky Janu Kvášovi, 2:2. A ten stejný hráč v 66.min otočil skóre na stranu svého týmu. Hosté tak sehráli zkušeně druhý poločas, kde vyzráli na dravé mládí domácího týmu a tak si odváží ze Smilovic plný bodový zisk.

SC Smilovice B/Nebory B
Ondřej Lipowczan (trenér): ,,Z našeho pohledu byl zápas dvou odlišných poločasů. První poločas jsme se vesměs blížili k ideálu, který bychom chtěli hrát, byť chyby tam samozřejmě byly. I přes nešťastně obdržený gól, se kluci nezlomili. Jsem na kluky moc hrdý, neboť v minulých letech nás ve většině případů první obdržený gól zcela složil. Troufám si říct, že jsme první poločas byli herně lepší než náš soupeř a po krásných brankách jsme šli zaslouženě do vedení. V druhém poločase nastoupil za hosty Knapp, který hru hostů pozvedl. Naopak my se po vyrovnávací brance ze hřiště vytratili a dokonce dovolili Pržnu nepříznivý výsledek otočit. Soupeř navíc dokázal být mimořádně efektivní a každou větší šanci proměnil. Hráči zápasů od nás Marek Skupin a od hostů Knapp. ´´

SK Pržno
Jan Zagrapan (hráč): ,,Dneska jsme nevěděli co od soupeře čekat, přeci jen došlo ke spojení s Nebory, takže velká neznámá. Máš dneska přijel slušný počet 17 hráčů, takže měl trenér z čeho vybírat + dnes do brány prvně nastoupil novy brankář Dalibor Parma. První poločas byl relativně vyrovnaný, hrál se celkem běhavy fotbal. Šli jsme do Vedení po dlouhém nakopu brankáře a chyby domácího gólmana, kdy do prázdné takřka z nulové úhlu dával Kočvara. Pak ale domácí otočili skóre, díky naší asi nedůslednosti, ale to se nedá nic dělat. Druhý poločas už byl v naší režii, hrálo se takřka pořád na polovině domácích a nás brankář neměl snad žádnou střelu na bránu. Vyrovnávací gól vstřelil z bezprostřední blízkosti Kváš po krásném centru že strany od Bakoty. Gól na 3:2 vstřelil opět Kváš po pěkné střele z rohu šestnáctky. Hráč utkání dnes Honza Kváš, nastoupil sice až do druhého poločasu, ale vybojoval hromady míčů a navíc vstřelil dvě branky.´´

J. Revaj [-] - M. Motyka [-] , Z. Minář [-] , M. Skupin [-] , E. Kubiena [-] , M. Barát [-] , J. Barát [-] , J. Klimša [-] , D. Balvar [-] , L. Uhlář [-] , J. Lipowczan [-]