13.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | III. třída , 2023-2024

--

Březí si na půdě Losenice vylepšuje skóre po vysoké výhře

8. D. Burian , 22. D. Urbánek , 44. J. Chlup (p.) , 73. M. Sysel , 80. V. Klíma , 83. M. Holánek , 85. V. Klíma
18

Velká Losenice do zápasu vstoupila s vervou, Březí-Březské však své šance nezahazovalo a už v poločasu vedlo o tři góly. Skóre si nakonec vylepšili v půlce druhé a posunuli se na druhé místo. Na druhé straně domácí jsou také druzí, ale od spodku, na Bory mají náskok však už jen jednoho bodu.

Březí využívá šance

Do utkání vstoupili aktivněji domácí z Losenice, kteří se snažili diktovat tempo hry. Hosté však udeřili hned z první akce, když se po straně protáhl Burian a chladnokrevně po zemi zakončil. Hra byla dále vyrovnána a domácí neproměnili několik slibně se vyvijejicich příležitostí a tak opět skórovali hosté. Po chybě v obraně nadvakrát překonal domácího brankáře Urbánek. Obraz hry se neměnil, domácí se snažili dotáhnout, hosté ale pozorně bránili. Nakonec v  44. minutě proměnil nařízený pokutový kop Chlup a stanovil poločasové skóre na 0:3.

Vylepšení skóre

Do druhého poločasu vstoupili domácí znovu aktivně, Březí ale pozorně bránilo a čekalo na příležitost, která přišla až v 73. minutě, když chumel hráčů prostřelil Sysel. Domácí od tohoto okamžiku na zápas rezignovali a hosté si chteli vylepšit skóre, což se jim podařilo, když ještě třikrát během pěti minut (80', 83' a 85') dokonale rozebrali domácí obranu a pohodlně navýšili skóre na konečných 0:7 a odvezli si zasloužené tři body, díky kterým se společně s klopýtnutím Hamrů dostali na druhé místo tabulky za Jimramov.

TJ Velká Losenice
Jiří Kasal (brankář): Snažili jsme se hrát aktivně, ale v prvním poločase nás srazily chyby v obraně a neproměněné šance. Druhý poločas jsme se snažili něco s výsledkem udělat, čtvrtý gól nás ale srazil a pak už byl na hřišti jen jeden tým. Gratuluji Březí k zaslouženému vítězství.

TJ Březí-Březské
Pavel Jelínek (obránce): Zápasy, kdy od vás všichni čekají výhru jsou vždy těžké, ale poprali jsme se s tím jako tým dobře a odvezli jsme si plný počet bodů i se slušným skóre. Teď už jen zvládneme poslední zapas doma v derby s Křižanovem a propuknou tradiční rozlučkové oslavy. (smích)

J. Kasal [-] - T. Neubauer [-] , M. Sobotka [-] , P. Málek [-] (79. L. Soukup [-] ) , R. Kasal [-] (79. Š. Hromek [-] ) , P. Kamarád [-] (71. O. Augustin [-] ) , R. Kamarád [-] (84. J. Molík [-] ) , P. Zástěra [-] , P. Mach [-] , R. Pátek [-] , D. Bratršovský [-] (71. J. Dobrovolný [-] )

A. Holubář [-] - R. Šmarda [-] (60. P. Šimek [-] ) , M. Musil [-] (46. J. Jobánek [-] ) , P. Jelínek [-] , M. Holánek [-] - P. Drápela [-] , M. Sysel [-] - J. Chlup [-] (76. V. Klíma [-] ) , D. Urbánek [-] (82. P. Lysoněk [-] ) , D. Dostál [-] , D. Burian [-] (46. M. Hřebíček [-] ) -

ŽK: 58. P. Málek , 69. P. Kamarád - 25. P. Jelínek , 33. M. Sysel .
Hráči zápasu: D. Urbánek .
Počet diváků: 47. Rozhodčí: SÝKORA Jiří - CRHA Antonín (N), PELIKÁN Petr (N).