12.kolo, Jihočeský | České Budějovice | III. třída sk. A, 2023-2024

--

--

46. M. Fürst - 21. V. Boshtan , 38. J. Říha , 66. J. Říha , 79. T. Tengl
14

Zliv - Fotbalisté Lipí ve 12. kole III. třídy zvítězili nad rezervou Čtyř Dvorů 4:1 a protáhli jeho sérii porážek na tři zápasy. Lipí rozhodlo v prvním poločase, kdy se trefili Boshtan a Říha. Po přestávce sice snížil Fürst, ale hosté dokázali vstřelit ještě dvě branky a získat cenné tři body. Lipí vyhrálo podruhé v řadě a v tabulce se posunulo na osmé místo. Čtyři Dvory jsou průběžně páté.

SK Čtyři Dvory České Budějovice B
SK Zliv Facebook: Utkání s Lipím ovlivnily dvě chyby v domácí defenzívě, které hosté potrestaly. Naopak na druhé straně v prvním poločase třemi skvělými zákroky podržel hosty brankář Macháček, který vychytal Jindrleho, Kučeru i Zareho. Ihned z první akce po přestávce ale Fürst snížil na 1:2 a domácí měli znatelnou převahu. Když ale po srážce brankáře se stoperem Kučera mohl střílet do odkryté branky, byl faulován, což ale rozhodčí neviděl. Místo vyrovnání tak přišel brejk na druhé straně, který proměnil Říha a to zápas zlomilo. V závěru ještě výhru Lipí pečetil Tengl. Poslední zápas sezony čeká zlivské za týden v Chrášťanech.

TJ Sokol Lipí
Ondřej Wegenkittl (hráč): Do zápasu jsme vstoupili s vervou, ale brzo jsme pochopili, že musíme více makat a zvětšit důraz. Do poločasu se nám povedlo dát dvě branky (Vova a Říhyč) po akcích z lajny. Do druhého poločasu jsme vstoupili špatně a nechali jsme si dát kontaktní branku, ale to bylo od soupeře brankově vše, také z důvodu velmi dobře chytajícího Machyho. Do konce zápasu jsme dali ještě dvě branky a odvážíme si tři body ze Zlivi. Lipíčko Oléééé!

P. Žižka [-] - M. Zare [-] , J. Vymětalík [-] , L. Polesný [-] , K. Jindrle ml. [-] , Z. Svoboda [-] , T. Kučera [-] , M. Fürst [-] , R. Mertl [-] , L. Sekyra [-] , J. Čejka [-]

J. Macháček [-] - J. Holinka [-] - O. Maxa [-] , Š. Svoboda [-] , V. Leshchenko [-] , J. Říha [-] , D. Honcharenko [-] - P. Roth [-] , T. Tengl [-] , O. Wegenkittl [-] , D. Plojhar [-]

ŽK: 45. L. Sekyra , 72. K. Jindrle ml. - 32. J. Říha , 61. O. Kaše .
Hráči zápasu: J. Fejér , J. Říha .
Počet diváků: 34. Rozhodčí: GRANEC Robert - AMBROŽOVÁ Hana, ŠARMAN Maxmilián.