10.kolo, Vysočina | 1.B třída sk. B, 2023-2024

--

--

Radešínka porazila Jamné

28

Záchranářský souboj vyzněl lépe pro domácí, kteří se na svého soupeře bodově dotáhli.

Domácí po půli vedli

Domácí byli od úvodního hvizdu lepším celkem a po několika náznacích se dočkali. V 15. minutě se po faulu na Skryju postavil k přímému volnému kopu Starý a právě Skryjovi přistál míč na hlavě - 1:0. V 24. minutě sudí odpískal přísný faul na Skryju, k míči se postavil Janů a z úhlu překvapil špatně postaveného Špejtka, který očekával centr - 2:0. Hosté více diskutovali než hráli, což vyvrcholilo odchodem kapitána Martina Tlačbaby, který opustil hřiště se slovy, že končí kariéru. Zvýšit mohli Josef Požár a Skryja, ale trefili jen hostujícího brankáře. Rozhozené hosty po Bukáčkově nákopu potrestal Horych, který si zasekl míč a ránou na přední tyč překonal Špejtka - 3:0. Poté domácí nechal rozběhnout Mikeše, který přiťukl míč Formáčkovi. Ten nic nevymýšlel a střelou na přední tyč snížil - 3:1.

Domácí si vedení pohlídali

Pět minut po přestávce hosté zapomněli na Daniela Požára a ten si na zadní tyči s nabídnutou šancí věděl rady. Hosté měli jen jednu šanci, ale hlavička skončila z dobré pozice vysoko nad bránou. Pak už domácí zahazovali šanci za šancí. V utkání už tak další branka nepadla.

FK TJ Radešínská Svratka
Petr Šustáček (trenér): Celý zápas jsme byli jasně lepším týmem. Soupeře jsme měli porazit o více než tři branky, ale zahodili jsme několik tutovek. Na výhru budeme chtít navázat v Bohdalově.

J. Vařejka [-] - J. Liška [-] (60. P. Lhoták [-] ) , J. Požár [-] (83. M. Mužátko [-] ) , D. Novotný [-] , Z. Starý [-] , V. Skryja [-] (78. A. Jinek [-] ) , D. Požár [-] , J. Janů [-] , M. Šacl [-] , M. Horych [-] (60. M. Blaha [-] ) , P. Bukáček [-]