13.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2023-2024

--

--

Mýto v domažlickém azylu nebodovalo, i když jako první skórovalo

27

Blížící se konec podzimu, časté deště a mýtské fotbalové hřiště. To úplně nejde v souladu s kvalitou hrací plochy již několik let a proto se zástupci Slavoje rozhodli hledat alternativu pro odehrání zápasu s Nýrskem, na umělém povrchu. Sehnali hřiště až v dalekých Domažlicích, které jim nakonec štěstí nepřineslo.

Sice se Mýto jako první dostalo do vedení, a to už ve 4. minutě, kdy se prosadil klasický střelec Slavoje, Tomáš Hatina, který z větší vzdálenosti přeloboval brankáře Kotlana. "Domácí" hráči se uklidnili a do přestávky mohli ještě vedení navýšit. Ale stejně jako soupeř ve svých šancích, zejména ze střední vzdálenosti, selhali. Do kabin se tak odcházelo za zaslouženého jednobrankového vedení Mýta.

V kabině Nýrska se asi řeklo pár důrazných slov, které přiměly celek pod vedením Petra Výtiska obrátit vývoj zápasu a po následných dvaceti minutách hry a tlaku na obranu soupeře vyrovnat. Branku vstřelil Tomáš Vágner. Jenže poslední slovo mohli mít mýtští, kteří svou obrovskou šanci ale zahodili a tak dali opět možnost Nýrsku dokonat obrat. A to se hostům také podařilo. V závěrečné desetiminutovce se pak Mýto vesměs bránilo velkému množství standardních situací a centrovaným míčům, z nichž jeden nakonec skončil za Vildovými zády. Jeho adresátem byl Andrei Antonovics

TJ Slavoj Mýto
Pavel Kůrka, trenér: V první půlce jsme byli aktivní a hráli jsme to, co chtěli. Hned na začátku se nám povedlo dát první branku a tím se trochu uklidnili. Soupeři se první půli nedařilo kombinovat a my jsme mohli přidat klidně ještě dva góly. Bohužel se tak nestalo a tím jsme trochu znervózněli. Do druhého poločasu soupeř zlepšil svojí hru a my jsme opět zalezli a začali se bát o výsledek. Ale i tak jsme byli dvakrát sami před bránou, ale šance jsme nevyužili. Nakonec si neodvážíme ani bod. Musíme si vše rozebrat na tréninku a vyhodnotit celý zápas.

FK Okula Nýrsko
Petr Výtisk, trenér: Do utkání jsme vstoupili špatně a po ztrátě na polovině soupeře domácí hráč chytře přehodil vysoko postavenýho Kotlana v bráně a velmi brzy jsme prohrávali. Následovala pasáž, kdy se nám na jednu stranu dařilo překonávat soupeřovu obranu, bohužel bez úspěšného zakončení, na druhou stranu jsme v defenzivní fázi prohrávali velké množství soubojů, díky čemuž se soupeř dostával ke střelám ze střední vzdálenosti, abychom po 30. minutě úplně vypadli z role. O půli tedy domácí zaslouženě vedli 1:0. Z kabiny následně vylezl odlišný mančaft, kdy jsme se postupně i díky pomoci střídajících hráčů dostali ke hře, kterou jsme v tomhle utkání chtěli předvádět. Zatlačili jsme Mýto na jejich polovinu a zaslouženě jsme vyrovnali. Po vyrovnání jsme soupeři nabídli chybou v rozehrávce 1000% šanci, kterou podobně jako my v první půli neproměnili, takže jsme věřili ve vstřelení vítězné branky, což se nám v závěru utkání po sledu několika standardních situací podařilo a připsali jsme si důležité vítězství.

J. Vild [-] - T. Hatina [-] (76. J. Šmíd [-] ) , M. Prach [-] , J. Melka [-] , P. Štych [-] , S. Mackovič [-] (84. M. Kellner [-] ) , M. Mařík [-] , M. Lenk [-] (66. J. Lenk [-] ) , M. Melka [-] , J. Hereit [-] , R. Chvála [-]

M. Kotlan [-] - R. Dvořák [-] (59. J. Taušek [-] ) , A. Antonovics [-] , Z. Mašek [-] (90. Š. Švec [-] ) , K. Kalivoda ml. [-] , D. Vávra [-] , I. Varga [-] , M. Trumpeš [-] (59. T. Vágner [-] ) , Š. Švec [-] , J. Pavlík [-] , M. Bastl [-]

ŽK: 79. M. Bastl , 90. T. Vágner .
Hráči zápasu: A. Antonovics .
Počet diváků: 73. Rozhodčí: ŠIMEK František - FILLINGER Miloš, RUDA Daniel.